Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní notebook 17-27 tis

Prosím jakou značku NTB by jste v relaci 17-28 tis. doporučili? Vím, že se to podobné věci už řešili, ale například jsem neslyšel nic o TOSHIBě .. Jedná se mi o kvalitu materiálů, provedení, odolnost ale i kvalitu komponentů při stejném výkonu. Připadá v úvahu: HP, Sony,
Asus, Toshiba, Fujitsu-Siemens.

Jedná se mi o kvalitu materiálů, provedení, odolnost...

Přidám se...

V tomto směru je na tuzemském trhu dostupné konkrétně Lenovo R400 (v současné době na našem trhu, bohužel ku škodě, se starším procesorem T5670 s TDP 35W, i proti starší generaci R61 s lepším 45nm penrynem T8100), které konstrukčně nepozná v této kategorii (do + - 25 000 Kč) bratra, to je takřka bez debat. Nejblíže mu je, co se týče konstrukce, HP EliteBook 6930p, který začíná na cca 28 000 Kč. Obdobně kvalitní Dell Latitude E6400/6500 vyjde cenou skutečně poněkud výše, samozřejmě i v závislosti na žádané konfiguraci, ovšem s nabídkou standardní záruky 3 roky NBD v ceně (u jiných lze často dokoupit, což o to...).

Koukl jsem na ta Lenova a myslím, že v úvahu připadají. Na Czechcompu je ThinkPad R500 (NP732MC)za 21,6 tis. Výkonově bych řekl velmi dobré (2,26GHz*1066Mhz, ATI grafika a DDR3 pamět 3GB) ty 3 roky záruky (menší disk nevadí)displej s vysokým rozlišením a jestli říkáte, že jsou kvalitou dobré, tak mám favorita. Co říkáte na značkÿ TOSHIBA a SONY? třeba Satellite Pro A300-1NT nebo VAIO FW11M ?

LEDko to asi není...

Není.

U R500 je panel WSXGA+ (matný) kvalitou o kousek lepší (onou všeobecně WSXGA+ patří k těm lepším u notebooků - lehce podání barev a jas), než u běžného/základního rozlišení 15,4 WXGA - 14" displaye jsou na tom ještě drobný kousek hůře - ono záleží také na konkrétním LCD a jeho výrobci (třeba LG-Philips, Samsung, AUO), se kterým se u (nejen) Lenova a konkrétního typu setkáte. Většinou se na diskuzích, tady konkrétně u ThinkPadů, nadává nejvíce na panely od Samsungu (nazelenalá bílá, nízký jas, atp.).

Jinak jsou to všechno samozřejmě TN panely, které srovnání s novými obyčejnými klasickými stolními monitory stejné technologie (TN) moc bohužel nesnesou - notebookové TN jsou prostě slabé, snad až na nějaké výjimky (hl. dražší Sony a MacBook Pro). Pokud chce někdo s notebookem dělat vážně grafiku (foto, atp.), většinou musí použít externí monitor, jinak to není moc ideální, s tím se musí počítat. Velmi dobrý SIP-S panel, jako býval naposled u ThinkPadu T60, dnes nenajdete.

Jinak LED (podsvícení) displaye přináší hlavně vyšší jas a nižší odběr energie, ale ty jsou dnes většinou (výjimka třeba Lenovo SL300) u notebooků v ceně od 30 000 Kč výše, pomineme-li malé netbooky kolem 10 000 Kč. Pokud ne LED, tak je právě alespoň volba s podsvícením LCD formou dvou klasických CCFL lamp, místo jedné, docela fajn (tř. některé dražší řady Sony FW atd. či jiné s vyšším rozlišením).