Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MB na socket 775 a 8GB paměti DDR2

Dobrý den.

Vybírán základní desku na socket 775, do které chci osadit 8GB RAM typu DDR2. Nedokážu ale ani jedno vybrat, ptž nerozumím spoustě údajů...např: časování (CL4, CL5...), k čemu je to dobré a jaké byste doporučili? Frekvence pamětí - koukal jsem, že 1066MHz se dělají s časováním CL5, naopak 800MHz s časováním CL4, takže jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů?

Od těchto komponent očekávám, že budou spolu kompatibilní, nechci nic neprovřeného, nevyzkoušeného.

Děkuji za pomoc.

Mno:-) Na 8giga by bylo vhodné použít čipset intel P45 a desku se 4ma ddr2 slotama. Ne že by na P35 nemělo 8giga jet, ale už sem se setkal s tím že to nechodilo dobře (jelo jen šest u jedné desky asus).

Paměti s rychlostí 800mhz a časováním CAS4 často potřebují vyšší napětí (2,1v) a dle mých několika pokusů s několika deskami asus a gigabyte nechodí dobře na intel čipsetech od intel 965 po P35. Jak je to na P45nevím. Zejména zapomeň na A-data vitesty(také pod názvem extreme edition), určitě jsi je měl na mysli, sem rád že jsem se jich zbavil. Jednodušší je na cas4 zapomenout než se trápit (modré a podobně).

Co se týká paměti s rychlostí 1066 tak ty bych naopak doporučil. Ne že by přinesli nějaký extra výkon navíc ale pokud se procesor přetaktuje tak jsou vhodnější. Doporučit bych mohl corsairy 2*2g 1066, mám je doma, bohužel jsou nyní nechutně drahé.

Každopádně lepší 4giga na 800mhz než 2giga na 1066 kvůli penězům. Rozdíl ve výkonu 1066vs 800mhz je tak do pěti procent max a to ještě jen někdy.