Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Někdo asi používá mou IP-lze se bránit?

Poradí někdo? Připojen jsem přes kabel, z modemu rovnou do PC. Tedy žádná wifi kam by se mohl někdo nabourat. Problém tedy bude jinde než na mém připojení. Chtěl jsem si z Rapishare.com stáhnout fotky od kamaráda, a stále mi to píše, že z mé IP se již stahuje. Jenže já nic nestahuji.
Domnívám se tedy, že asi někdo používá mou IP na free stahování.
Lze se proti tomuto nějak bránit?

"Na to jsem se zde ale neptal."
reaguj k věci, s hloupostmi se můžeš jít vykecávat někam na chat.

píše ti chybové hlášení windows že tato adresa je v kolizi s jiným pc? ne. to znamená že tvoji adresu nemá nastavenou někdo jiný a nemáš proti čemu se bránit.

kolegové ti píšou že si nejspíš platíš pouze neveřejnou ip - nebo třeba tvůj provider ani jinou neposkytuje. poznáš ji buď z ip adresy svého pc (je 10.x.x.x, nebo 192.168.x.x), nebo se podíváš na www.mojeip.cz - a tamní zobrazená ip je jiná než tvoje aktuální, to znamená že tvůj provider má za jednou adresou schovanou celou síť, ne jen tebe. to taky znamená, že rapidshare vidí stahovače z této adresy, ale nerozezná že jde o jeden z mnoha "neveřejných" pc ze sítě za touto adresou - a píše ti že z této adresy se už stahuje.

Někdy se stane, že stahování spadne, nebo se nezdaří, a Rapid to hází od 3 dnů do týdne. Co lidi psali, vymázání cookies, tempů, nepomohlo. Takže nevím, jestli pomohlo nahození záložního kompu, nebo to zrovna někdo na Rapidu odstranil... Osobní zkušenost s pevnou IP.