Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartující PC

Zdravím, mám problém s PC. Občas se mi stane, že PC se samovolně restartuje, přitom zavrčí v reprákách a HDD pak nenabootoje. Musím vypnout a znovu zapnout PC. Nevíte někdo jestli je to diskem, zákl.deskou nebo ovladači? Disk mi přišel z reklamace, dostal jsem novej a zdá se mi trochu divnej. Kontroloval jsem ho na špatný sektory a nic to nenašlo. Vím, že jsem ho měl rozdělenej na 4 oddíly a na jeden oddíl jsem se snažil nainstalovat win XP a nešlo to. Psalo to neznámý formát oddílu...A to jsem ho formátoval na NTFS. Na jinej oddíl už šly widle nainstalovat. Jinak má sestava: Sempron 64 3000+, MSI K9N6SGM-V, 500GB SATA disk seagate 32MB

Tenhle problém jsem mel taky, zapnul jsem PC, bezelo asi cca 10minut a pak se resetoval. Delal to porad. Dostal jsem radu, ze by to mohlo byt zdrojem, vymenil jsem ho za silnejsi a vse bylo v poradku... Ale zas na 100% rict nemohu ze budes mit stejny problem.

Nebude to náhodou tím, že se ti příliš "smaží" CPU?To "zavrčení" je pravděpodobně akustický signál, kterým se PC snaží naznačit, že se mu něco nelíbí a následně se restartuje.Zkontroluj si teploty v BIOSu a funkčnost ventilátoru.
Pokud je po restartu teplota stále ještě vysoká, tak PC nenaběhne - naběhne až po zchlazení.
Ještě si projdi v "nástroje pro správu-prohlížeč událostí" logy a najdi si podle data a hodiny,kdy došlo k samovolnému restartu, popis toho, co ho způsobilo.
Ještě bych na zkoušku vypnul v "možnosti napájení" Power managment disků.
Při čem to dělá - v klidu,hry či běžná práce?