Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po připojení SATA HD nestartují W-XP může za to scandisk?

Zdravím pánové !

MB je ASUS P5LD2-VM, na IDE Master je vypalovačka a na Third IDE MASTER WD Caviar s OS W-XP.

Problém: Připojil jsem na Fourt IDE Master Seag. Barracuda 320 GB (předtím tam byl Maxtor 160 GB). Naběhli XP, chtěl jsem zkontrolovat nový disk Scandiskem, fluslo to nějakou divnou hlášku o potřebě přístupu k Windows a naplánování testu po restartu nebo co, tak jsem to (zcela neuváženě) ouknul - nic se nestalo, tak jsem to restartoval a už XPéčka nenaběhli. Zůstanou stát po identifikaci IDE , bliká kurzor. Zakázat disk v BIOSu nepomohlo a už nejde ani ten původní disk. Stav nouze taky nefunguje. Nastartuje to jenom když disk fyzicky odpojím.
Nejsem moc zběhlý uživatel, tak bych potřeboval alespoň nasměrovat, co kde hledat - moc dík za rady !!!

Podle mě se mohla stát nějaká nehoda spojená se startovacími soubory (boot.ini, ntdetect.com) Možná na tom disku něco takového bylo. Možná by stačilo nastavit v biosu pořadí bootovaní (první 160g)
Každopádně jestli nepomůže zkusil bych disk 320odpojit a zkusit obnovit startovací soubory. Vložíš instalační cdčko, zvolíš konzoli pro zotavení a doporučuji provést chkdsk a příkazem fixboot a fixmbr obnovit spouštěcí záznam. Po znovupřipojení 320g disku zkontrolovat zda se z něj nebootuje a smazat z něj případný boot.ini, ntdect a podobně.