Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po spuštění počítače hláška

Po práci v Acronisu se mi teť po restartu vždy po načítání nakonec načítáni v biosu objeví tato hláška : Acronis Loader fatální chyba: Bootovací disk (diskový oddíl) nenalezen. Po stisku ENTER se program pokusí zavést Vaš OS_ _ _ _ a po stisknutí klávesy ENTER už vše naběhne tak jak má. Jak tuto závadu odstranit? Díky

tyto nástroje umí vytvořit i bootovací médium, kterého jdou provádět všechny operace, a neovlivňují tvůj systém. proveď, a odinstaluj tvůj acronis cosi (asi disk director, dělají toho víc).
protože pokud s ním máš pro tebe neřešitelný problém, nepatří ti do ruky.
jinak je potřeba zkontrolovat obsah c:\boot.ini, ale nejspíš bude modifikován tvůj master boot sector - že by pokus o neústěšné nastavení integrovaného os selectoru? mbr pro xp obnovíš pomocí fixmbr, ale neuvádíš ani systém, nemá cenu se rozepisovat.

musíš si (nebo sem) odpovědět na nějaké otázky:
- o jaký jde acronis, a co jsi s ním dělal?
- k čemu ho potřebuješ? / umíš ho odinstalovat?
- máš instalační cd xp, a umíš z něj nabootovat? místo instalace zvolíš konzoli zotavení, přihlásíš se jako administrátor, a spustíš: fixmbr.
- přesto nemusí být nový start systému v pořádku, jména správných startovních souborů by měla být zapsána až v bootsektoru konkrétního disku, ten se opravuje příkazem: fixboot s parametrem = písmenem oddílu.

potřeboval jsem si zvětšit C disk v Acronis disk director suite v10-vše jsem dělal podle průvodce a dopadlo to dobře disk C jsem si podle poteřby zvětšil ale až na to, že když se to restartovalo samo a víckrát jsem zjistil tu hlášku, tak jsem jej odinstaloval a je to stejné ale ještě vyzkouším to jak jsi mi psal…………….

Acronis Loader fatální chyba: Bootovací disk (diskový oddíl) nenalezen.
Po stisku ENTER se program pokusí zavést Vaš OS_ _ _ _ a po stisknutí klávesy ENTER už vše naběhne tak jak má.

bych hádal že jsi mu omylem zkoušel vnutit i ten os selector, proto "Acronis Loader fatální chyba".
přitom se tomu krámu nakonec povede zavést tvůj disk, takže file table a obsah disku snad není poškozen.
že by se korektně nepovedlo dokončit zvětšení disku (ehm, nedělal jsi to z běžících windows?) a není správně zapsaná velikost oddílu - kdo ví, to uvidíš při zaplnění disku.
jak jsem psal, chce to spustit fixmbr, možná i fixboot pro odstranění nepovedeného bootloaderu acronisu.
až se bez problémů dostaneš do xp, dej ihned vlastnosti disku c: - kontrola - zatrhnout obě zatrhovátka, a restart, bude to dýl trvat.

jinak platí zásada: disk se sytémem by měl být tak velký, aby se dal zálohovat do image souboru (a vypálit na nějaké dvd). i když je image komprimovaný cca na polovinu, nemá cenu nesmyslně velký oddíl (na který nepatří žádná data).

dal jsem CHKDSK disku C (autom. poravit chyby a Vyhledat a opravit chybné sektory) a je to stejné,asi by to cHtělo nastavit v biosu ale jak? a nebo pomohlo by bootovací Windows XP ? ALE NEVÍM JAK PŘESNĚ , JEŠTĚ JSEM NEBOOTOVAL Z CD-JEDINĚ KDYBY JSI MĚ NĚJAK NAVEDL?