Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sietova otazka...2 brany v XP

Podla mojich skusenosti ked mam na XP 2 sietove rozhrania a XP dostane na oboch IP z 2 roznych DHCPd tak dojde k rozpadu spojenia na oboch rozhraniach. Otazka je akoby sa teoreticky mali XP zachovat a co plati v takomto pripade? Ktora z bran bude nastavena ako default? Ta co sa stihne pripojit ako prva? Mam pocit, ze priorita bran je v XP podla metriky, ale ked ju nenastavim rucne co je vlastne default?

K rozpadu spojenia nedojde. Obe spojenia ostanú aktívne aj s inou IP. XP bude používať k prístupu na internet pripojenie, ktoré má nastavané ako 1. v poradí to môžeš nastaviť tu:
ovládací panel>sieťové pripojenia>spresniť>rozšírené nastavenia
tam si môžeš určovať prioritu, ktoré rozhranie má byť použité ako prvé.

U mna dochadza ale k rozpadu spojenia. Som pripojeny cez express car kartu a ked zaroven pripojim ethernet prestane ist net (spadne icq, irc a nejdu prehliadace).
Podobna situacia nastane ak sa pripojim cez wifi na rovnaky subnet ako ma ethernet. Adresy mam sice dve, ale net myslim nejde....ale toto si radsej overim. U toho T-mobile vs ethernet to viem naisto. A je jedno v akom poradi sa pripojim.