Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem časování RAM DDRII

Dobrý den.

U RAM pamětí se uvádí údaj časování (CAS Latency). Mohl by mi někdo vysvětlit (nebo odkázat na nějaké článek - zkoušel jsem něco najít, ale nepodařilo se mi to), kde jsou uvedeny výhody a nevýhody různých časování? Má časování vůbec nějaké podstatný význat? Je doporučené používat určité časování např. pro procesory Intel, různé grafické karty nebo to spolu nesouvisí?

Děkuji za odpovědi.

Nic se nepodařilo najít? Google: CAS Latency
Tak si nastav v BIOSu Auto, By SPD nebo něco podobného a ono to bude fungovat. Časování nezávisí na procesoru ani grafické kartě, ale na parametrech konkrétního paměťového modulu. Obecně čím menší číslo, tím lepší.