Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalý internet

zdravim, asi před týdnem sem si koupil novou siťovou kartu Edimax EN-9130 TXL síťová karta 10/100 PCI a od té doby mi nehorazně zpomalil internet, myslíte že to bude tou kartou? Před tím sem měl integrovanou. dik za rady

nová karta = nové síťové připojení. ovladače na chipset té síťovky si windows nainstalují samy, je to stupidní realtek, ale co je vyplněno ve vlastnostech tcp/ip?
start - spustit - cmd.exe [enter] příkaz ipconfig -all
označit výpis myšem, enterem zkopírovat do schránky, ze schránky ctrl+v sem.

(full duplex za nic nemůže, vzhledem k tomu že karta vždycky pracuje proti nějakému switchi který stejný režim umí taky, zapíná se automaticky a bez problémů)

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : OEM-4EFDF5A699
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 4:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethe
rnet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-1F-01-0C-A5
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 122.169.3.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 245.256.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 72.48.27.64
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 11. prosince 2008 6:31:35
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 11. prosince 2008 8:31:35

dhcp ti nastavilo divně ip proti bráně:

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 122.169.3.100
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

a ještě divnější masku:

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 245.256.255.0

být tebou nechám zobrazit v systém - správce zařízení: skrytá zařízení, zakážu starou síťovku a odeberu vícenásobné výskyty nebo divnosti, restart.
pak se zeptej majitele routeru jestli máš mít statickou nebo dynamickou adresu, ať dostaneš normální výpis, např. něco takového:

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-1F-1F-01-0C-A5
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.123
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

hw mac adresa síťovky je snad v pořádku. máme tu taky nějaké podobné realteky, začínají trochu jinou adresou (00-11-3b-), ale budiž.
proč jsi vlastně rušil integrovanou síťovku - odešla?

a ty DNS jsou mi taky dost divné, to druhé pochází od holandského isp? nemáš tam vir/spyware? obvyklé je že dhcp nechává aspoň jeden dns přímo na domácím routeru (např. 192.168.1.1):

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 72.48.27.64, 155.39.10.2