Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení tiskárny přes print server

Dobrý den.
Mám doma 3 PC připojené na router po UTP přes DHCP, tzn. bez pevné IP adresy. Pak přes wifi 5,4GHz ven.

"notebook 1" XP profesional
"notebook 2" Vista business
"tower 3" XP Home

K počítači s XP Home je trvale připojená tiskárna přes USB. Jinde ji připojit nemá smysl. Oba notebooky mají děti přes týden na kolejích. Když pak někdo z nich potřebuje o víkendu někdo tisknout z notebooku 1 nebo notebooku 2, tak to vždy musí nahrát na flash disk a vytisknout na "tower 3".

Pokud bych pořídil print server a tiskárnu připojil na router, byla by cesta jak ji zpřístupnit i pro ostatní i při zachování DHCP? Pevné IP adresy nemohu použít.

v routeru si nadefinuj rezervaci (na MAC adresu) pro printserver, tím vše vyřešíš. Navíc dnešní moderní printservery obsahují Netbiosový server, takže jsou dosažitelné přes okolní počítače a nepotřebují ani pevnou IP. Nicméně pevná ip je spolehlivější.

Tudy cesta bohužel nevede, router je ve správě poskytovatele připojení. A domluva s ním na toto téma není reálná. Mám na routeru jeden volný port a proto mě napadl ten print server.

Jiná možnost jak tu tiskárnu (ta má pouze USB, nic víc) ostatním zpřístupnit není?

v tom případě doporučuju nákup wifi routeru Asus WL-520gU, který ti vytvoří vlastní NATovanou síť, ve které si můžeš dělat co chceš. Tvůj poskytovatel nechť si svůj router vetkne v místa, kam slunce nesvítí.

P.S.: výběr routeru je záměrný, má USB port a umí fungovat jako printserver.