Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou desku?

Zdravím, Nemůžu se rozhodnout kterou mám vzít desku. Jedná se mi která je lepší ve výkonu a v taktování.

P5Q Deluxe - P45

nebo

P5E Deluxe - X48

Diky moc

X48 je high-end čipset, pokud se pamatuju jsou to nejlepší kousky X38 a měli by zaručovat maximální možné přetaktování, fsb i 500mhz. Stejně jako X38 má 2*16 linek PCIE verze 2.0

P45 je nejnovější čipset pro mainstream, hlavní rozdílů je že pokud se osadí dvě karty má jen 2*8linek PCIE 2.

Rozdíl výkonu s jednou kartou bude při stejné rychlosti cpu minimální, podle mě na obou deskách dosáhneš v pohodě fsb 400 což např z E8500 3,16ghz udělá 4ghz. X48 možná umožní o něco víc- ale záleží i jaké budeš mít štěstí na cpu případně kolik mu přidáš napětí a čím to budeš chladit.

Nějaké štěstí v crossfire nevidím, taktuji rozumně tak bych si vzal P45. Pokud ale chceš řádit třeba s vodním chlazením bude X48 nejlepší základ.