Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s detekcí HDD

Dobrý den, potřeboval bych od vás pomoci.

Potřeboval jsem na svém PC reinstalovat Windows XP, ale pravděpodobně jsem neměl nastavenou CDromku jako bootovací jednotku a BIOS (AMI) jsem měl zaheslovaný. Zkoušel jsem veškerá univerzální hesla a software, ale neúspěšně, a proto jsem vyndal baterii. BIOS po mně už heslo nevyžaduje, ale mám problém s detekcí HDD (7200.7 ST3120026AS SATA). Autodetekce nefunguje a nezabírá ani defaultní nastavení BIOSu. Před resetem BIOSu vše chodilo bez problémů, v zapojení by tedy neměl být problém. Po vložení instalačního cd Windowsů po chvíli vyskočí bluescreen s chybou

"STOP: c0000221 unknown hard error
\systemroot\system32\ntdll.dll".

Uvítám jakékoliv rady a doufám, že jsem na nic nezapomněl.

Překontrolovat kabely od mechanik, hdd. Odpojit nepotřebná zařízení. Podívat se v Biosu, zda vůbec bios vidí hdd. Když ne, tak zkusit vypnout DMA nebo ho nastavit napevno. Podívat se na přepínače na hdd (master, slave,...). Může být také poškozeno instalační médium XP.