Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem trojan

dnes mi spořič(avast) našel tento virus.
dal jsem ho do truhly, mám ho smazat, nebo když tam zůstane stane se něco špatného? může napadnout opět z truhly PC?
dá se nějak zjistit jak se dostal do PC, dle obrázku?

[http://img355.imageshack.us/img355/8951/virustrojan hn6.png]

Klidně smazat. Od toho je to truhla, aby nemohl škodit. Antivir ( u tebe Avast) hlídá hlavně viry, trojské koně a jinou havěť odstraňuj k tomu určenými nástroji, viz.: go.php

Pokud je aktivní funkce OBNOVA SYSTÉMU, havěť může "vylézat" ze složky System Volume Information (_RESTORE). Je potřeba vypnout funkci OBNOVA SYSTÉMU (viz. níže). Odtud může systém automaticky obnovovat soubory - bohužel i v infikované podobě.

Takže zopakujeme informace o truhle (trezoru apod.) antivirovych programu
Do truhly má smysl dávat pouze soubory, na kterých ti záleží. Týká se to např. programu, který nemůžeš přeinstalovat, protože jej již nemáš a antivirový program jej zatím nedovede léčit. Možná někdy v budoucnu bude léčení možné.

Osobně jsem se nesetkal s případem, který by bylo potřeba do truhly dát.

Když něco dáš do truhly (trezoru, ...), tak soubor není pro operační systém dostupný. Je to obdoba zavření infikovaného souboru na doživotí místo jeho popravy. Když jej popravíš hned (smažeš), je od něj pokoj. Když jej zavřeš na doživotí (truhla), zabírá místo na disku.

Takže viry a podobnou zvěř mazat, dávat jej do truhly nemá smysl.

Se smazáním souborů ve virové truhle bych nespěchal,
v klídku tam vydrží klidně celé roky a nejsou nijak nebezpečné.
Už se mi stalo, že obyčejný exe soubor na počeštění EN programu skončil
v trezoru, mám tak nastavené AVG, moje chyba. Další aktualizace AVG
už nedržkovala, nedoporučuji tedy mazat nic z truhly.
Klidně soubory z truhly pošli výrobci AV programu, pokud se nejedná o crack.