Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení notebooku k internetu

Dobrý den, zajímalo by mne, jakými způsoby je možno připojit notebook k internetu. V domě již máme jeden počítač, který je připojený k internetu přes kabel. Provozovatel tvrdí, že je nutné zakoupit wifi router. Ale bylo by možné připojit i notebook přes kabel? Je nutné kupovat wifi router? Jaké jsou tedy možnosti a prosím o co nejpodrobnější popis. Jsem úplný amatér a podle složitějších návodů nejsem schopna to dát dohromady. předem díky.

Jsem úplný amatér a podle složitějších návodů nejsem schopna to dát dohromady. předem díky.

Uplne nejlepsi rada je, nechat na to podivat nekoho, kdo tomu rozumi. Provozovatel tvrdi spravne, jen bych skrtnul to slovicko wifi. Pokud tedy nechces mit notebook pripojeny bezdratove a vystacis si s dratem. Neptej, se proc potrebujes router, protoze by to bylo na dlouhe vypraveni s tvymi predpokladanymi technickymi znalostmi v tomto oboru. Ber to jako fakt.

ajajaj - a když si koupím wifi router přímo u provozovatele tak mi ty informace poskytne nebo lépe - je schopný mi to zprovoznit?? vlastně si nejsem ani jistá antiviry. pokoušela jsem se už nějaký stáhnout ale nevím jestli sem ho úspěšně nahrála do notebooku. mimochodem je potřeba firewall? ani nevím co to je. opravdu jsem v tomhle oboru mimo

Zkus zacit od sveho poskytovatele, jestli by ti nekoho nedoporucil (pripadne nektery z jeho zamestnancu). Proste rekni po pravde, ze tomu vubec nerozumis a jestli nevi o nekom, kdo by to (samozrejme za nejaky ten peniz) cele zapojil, nastavil a zabezpecil. V pripade neuspechu lokalni obchod s pocitaci, ale tam je vetsi pravdepodobnost, ze narazis na cloveka, ktery ma drobne globalni povedomi, umi doporucit podle nejakych matnych zkusenosti o stavbe pc a musi pocitac seskladat (konektry se nedaji zamenit).