Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava - Help

Přemýšlím o tomhle, jenom se chci zeptat zda to bude pasovat a jestli jsem udelal dobře, protože moc HW nerozumím, předem dík moc

Procesor:
Intel Core 2 Quad Q8200 BAR 2,33GHz (4MB/1333) BOX LGA775

Základní deska:
Gigabyte EP45-DQ6 P45 s775, DDR2, SATA2, 4xGLAN, 2xPCIE2.0, 1394, ATX

Grafická karta:
Sapphire ATI RadeonHD4870 1GB,DDR5, 256bit, 2xDVI, TV, PCIE2.0

Pevný disk:
WD CAVIAR BLUE WD3200AAKS 320GB SATAII/300 16MB 7200

Operační paměť:
DIMM DDR2 4096MB 800 DC KIT (2x2048) TRANSCEND CL5 JetRam

Mechanika:
DVD RW Samsung Black S223F/BEBE 20xDrive DL±8.5GB bulk SATA

Zvuková karta:
Trust 5.1 Sound Expert Optical 514DX

PC Skříň + Zdroj 550W
Eurocase MIDITOWER ML550-F25 (BLACK/SILVER) 550W ATX

Taky bych řekl. Navíc 4 GB RAM ani nevyužiješ, dnešní systémy ti stejně nedaj víc než 3 GB a něco, ale pokud chceš do budoucna tak proč ne. Ale možná bych investoval o něco víc na větší HDD. Protože pokud to chceš na hry, tak asi na ty nový. Ale s 320 GB diskem se ti jich tam moc nevejde. Když to vezmeme kolem a kolem se všema kravinama tak místa čistě na ty hry ti zbude tak 250 možná míň. Ale to je muj názor. Já mam 640 a asi budu dokupovat novej. Sem tam nějakej ten film, pár her a je to plný hned. A ten procesor se ti opravdu vyplatí koupit na hry jinej. Čtyř jádro je sice moc hezký ale pochybuju že to využiješ při hraní her, pokud bys nehrál třeba 4 najednou. Je lepší koupit si dvojjádro 3,00 GHz. Nevim to jistě ale mylim že cenou se to ani moc neliší.
Ale tohle je muj názor. Neříkam ti abys to udělal přesně takhle.

Na hry bych asi stále přemýšlel a ušetřil s E8400, herně výhodný QuadCore by byl trošku dražší, bez taktování tu bude asi lepší ono dvoujádro.

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX, Cena s DPH: 4 403,- Kč (- cca 550 Kč)
product.jsp

Dále bych ušetřil na desce (zbytek vložil do zdroje, většího disku a třeba skříně)

Gigabyte GA-EP45-UD3P - Intel P45, Cena s DPH: 3 856,- Kč (- cca 2 000 Kč)
product.jsp

Paměti jsou fajn (jsou relativně dosti kvalitní a nestojí mnoho).

Zdroj, máme ušetřeno 2 500 Kč, nám vyjde např. výborný Enermax PRO82+ 525W, a skříň záleží na vkusu, může být i levná CoolerMaster Elite 330.

Disk je fajn, jen možno hned větší kapacitu - WD SE16 WD6400AAKS - 640GB nebo Samsung Spinpoint F1 HD642JJ - 640GB.

P.S. Ono něco zbylo i z "potenciálně nekoupených částí" jako původní zdroj a skříň.

To je jedna z možností.