Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router mi cez wifi z 10Mbit robi 1 Mbit

Zdravim
v poslednom obdobi ked sa pripajam cez wifi na ntb na net tak mi router MSI RG60 nechce dovolit viac ako 1-1.2 Mbit pripojenie a pritom ked idem cez kabel tak je vsetko OK. Skusal som menit aj kanal (default 11) ale nepomohlo. Mate niekto daky napad ? Predtym mi to fungovalo a posledny stvrtrok tomu pekne drbe. Z UPC dosli premerat linku vsetko ok. Nastavenia na routeri som nemenil. Doma sa pripajame cez wifi iba dvaja + stolove PC je na LAN.
Za dobre rady vopred thnx.

Vyresetovat router si skusal?
Ak ano a nepomohlo, bude treba si spomenut co sa zmenilo od doby kedy to chodilo...
rozhoduju aj take drobnosti ako rozmiestnenie nabytku v miestnosti.
Pohraj sa s umiestnenim routra a anteny na PC.

router som neraz resetoval vratane modemu postupom najskor zapnut modem po par min. zapnut aj router, kedysi to tak slapalo, samozrejme router som skusal aj softovo rebootnut a nic. Antenu na router som skusal aj druhu a nic, rozmiestnenie nabytku sa nemenilo. Ide o to ze mozem sedet priamo vedla routra a nic, net sice ide ale oproti LANke je to strasna bieda.
Zeby elektronicky duchovia v obvodoch?:puff:
Kazda rada dobra ....
Thnx

zo SETI mi uz volali nech im ho poslem...:-p
ale vazne netusim v com to moze byt ale ide to samozrejme ze uz v kuchyni signal nechytam (testoval som pokrytie po byte) ale v com to je netusim, jedine ze ta antena mala nieco s konektorom a strata vznikala tam aj ked signal bol dobry,...hmmm neviem na toto nie som odbornik. Skusim pohladat aj tu original co ku tomu routeru bola a skusim.