Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvednout iddle frekvence u ATI HD4830?

Ave. Potreboval bych na zakaznikove HD4830 (Asus EAH4830) zvysit frekvence ve 2D - ma monstrozni monitor (nejakou 26" nadheru skrz DVI) s vysokym rozlisenim a v zakladu (165/250MHz) to stiha velmi blbe i jen prekreslovat screen. Nasel jsem na Netu postup (nebudu specifikovat), ktery jde cestou flashovani BIOSu karty. Neni nejaka jina moznost (napr. "vynuceni" iddle frekvenci po startu Windows - nejaka utilita)? Predstavoval bych si tak dvojnasobek (300/500MHz). Predem dik i jen za precteni...

GA-EP45-DS3R, iE8500, 2x2GB RAM, Asus EAH4830/HTDP, WXP SP3. Karta jinak slape bez problemu.

tu sa naplno prejavil dôvod vzniku ati hd4830 čipu,je to v podstate "vadný" hd4870[rovnaká velkosť čipu,rovnaký počet tranzistorov,rovnaký výrobný proces,rovnaká pamäťová zbernica,rovnaká systémová zbernica-len niektoré veci chýbajú],ktorý pri výrobných testoch nestíha vysoké frekvencie a má niektoré vadné jednotky,takže nič iné nezostane, len použiť nejaký neortodoxný postup alebo výmena grafiky za nejakú plnohodnotnú

veď som Ti napísal,že Ti nič iné pravdepodobne nezostane len použiť nejaký neortodoxný postup....ako sa chová karta v ktorom režime má dané v vo svojom biose,4830 sú v pdstate vadné 4870 a v iddle pôjdu v taktoch nižšie ako plnohodnotné grafiky,pokial sa to neupraví v biose karty.Ešte môžeš skúsiť pozrieť biose zákl.dosky,či tam nieje v power managemente možnosť volby Do not throttle vga when system iddle alebo podobná volba,ale takúto volbu som videl na novších doskách len na niektorých ASRock modeloch.Ešte skús dneš už skoro zabudnutý SCITech Display Doctor,ovšem ten je platený,free,nonexpiring eval verzia takéto možnosti nemá