Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mimo mísu: co do smlouvy o zapůjčení vozidla?

Zdravim,

Prodávám starou šunku (jistě chápete proč), ale v průběhu prodeje se mi ozval zájemce, který potřebuje vozidlo na pár dní půjčit. Vzhledem k šibeničnímu termínu na přepsání by případné opožděné vrácení vozidla značně zkomplikovalo situaci. Taky nemám ponětí, co vše do smlouvy napsat, aby byla relevantní. Předpokládám: osobní údaje (jmeno, adresa, datum narozeni), informace o vozidle a všeobecné podmínky. Ovšem co napsat do podmínek vč. nějaké pojistky při případném pozdním či žádném návratu?

Nejsou někde nějaké předlohy? Jak se pojistit k výše uvedenému riziku?

Děkuji za rady.

vidím to asi stejně: pokud se právě teď ozve cizí člověk s žádostí o zapůjčení, kdy jakékoli náhradní kroky budou dražší než cena auta/přepisu, pak bych to právě teď bral za cílený pokus "někdo se nachytá".
ostatně skoro všichni podvodníci nebo zloději působí důvěryhodně, na tom je jejich živnost založena.

Cizímu (byť seriózně vypadajícímu/hovořícímu) bych auto nepůjčil... Nepoznáš zda třeba nemá krdadenou občanku nebo tak. To mu to auto spíš dej.
Sankce si do smlouvy můžeš napsat jaké chceš, ale jejich vymahatelnost je případně velmi náročná; v podstatě možná jen soudní cestou. To že třeba budeš mít jeho adresu (i když z občanky) nic neznamená, nemusí tam bydlet, přebírat poštu a podobně. Takže si to sakra rozmysli...

Takže k tomu nakonec nedošlo, pán mi ještě volal, naléhal, že je to velice nutné, že to jsou nejací montéři a jejich auto se rozbilo atd. řekl jsem mu, že mu jsem ochoten auto zapůjčit na smlouvu, kde budou veškeré údaje a že budu chtít plnou prodejní cenu (auto prodávám, proto mě našel) jako vratnou zálohu + pár stovek za vypůjčení + proplacení paliva v nádrži. Všechno odsouhlasil, ale už se neozval :-D