Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Debian - chyba LILO

dobry den.
Mam vazny problem s debianom etch neviem si rady.
Po upgrade systemu mi nechce nastartovat. Lilo skonci hlaskou :
EBDA is big; kernel setup stack overlaps LILO second stage ...

Googlil som ze treba nieco mountnut a chroot pouzit a lilo -v..
Nevie mi s tym niekto pomoct? Potrebujem to surne.

Vdaka

velmi ti (opět) doporučím dokumentaci Gentoo, která je skoro univerzální, jde použít pro téměř každou distribuci, právě proto, že si nehraje s žádnými černokněžníky, instalátory apod.

Gentoo_handbook_cz.pdf (kapitola "konfigurace zavaděče")

nebo webová forma:

http://www.gentoo.org/doc/cs/handbook/handbook-x86. xml?part=1&chap=10

V jiných kapitolách se rovněž dočteš, jakým postupem lze nastartovat z CD a opravit zavaděč.