Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dvoujadro nebo jednojadro

ahoj, přemýšlím nad upgrade pc a nemuzu se rozhodnou jestli poridim nejaky procesor o frekvenci 3 a vic Ghz nebo dvoujadro ktery sem vydela maximalne 2,6Ghz. co je lepsi? treba GTA4 ma minimalni pozadavky 3Ghz a mam strach abych to na tom dvoujadu ktery nema ani minimalni hodnotu rozchodila. prosim poradte

To dvojjádro není slabší. Je postavené na novější technologii a navíc má DVĚ jádra, tedy teoreticky až dvojnásobný výkon, jak jednojádro na stejné frekvenci. Frekvence není všechno. Proto se taky u procesorů používají jiná označení jednotlivých typů, než jejich frekvence.

Bez diskuzí dvoujádro.
A jazyková poradna ve mně zase dere se na povrch: ve vyjmenovaných slovech po V jsou mj. uvedena slova s předponou vy-. Takže "vyděti" má zjevně základ "děti" a tuto předponu... Na rozdíl od slova "vydělat" versus "viděla", kde jest podoba toliko zvuková.
No jo, já vím, omezím pití a psaní blbin do poradny...