Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista - XP

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy mám:

1. Pc s vista a na něm připojení k internetu UPC
2. Pc s XP bez pripojeni k internetu..

chtěla bych se připojit z 2. Pc k prvnimu..aby na druhem pc byl internet..Mohl by jste mi někdo poradi, prosiiim?:-)

Nejjednodušší koupit krabičku jménem router a dva kablíky.pokud nepotřebuješ aby to zároveň vysílalo wifi /např. pro notebook abys s ním mohla chodit po bytě bez drátů/ tak to vyjde na 800-1000kč. V lepší prodejně ti to i nastaví podle údajů o připojení z tvého pc/papíru od poskytovatele.

Jde to i jinak ale potom musí být první počítač pořád zapnutý což se může dost prodražit /pak to přijde cca na 150kč za další síťovou kartu/

1. Pc s vista a na něm připojení k internetu UPC

nevím přes co připojuje upc své drahé zákazníky, ale spíš bych čekal lan vstup (kostka s 8 kontakty) než telefonní dsl (menší kostka s tuším šesti kontakty).
takže router musí mít pro wan vstup správný konektor - si ho vyfoť mobilem a ukaž v obchodě.

cituju z upc:
"3.Jak probíhá instalace?
Instalaci provádí odborný instalační technik u vás doma. Ke kabelovému rozvodu přidá speciální kabelový modem, který pomocí síťové (ethernetové) karty připojí k počítači. Provede konfiguraci připojení počítače k internetu a nastaví e-mail."
takže je to jasné - za modemem s ethernetovým výstupem potřebuješ wifi router s lan vstupem, např. TP-Link TL-WR542G.

Cable modemy od UPC maji vsechny typy RJ45 (normalni sitovy LAN kabel), nektere maji i USB, ale UPC to nedoporucuje pouzivat a nedela na to podporu.

---

Modemy od UPC (aspon co ja videl) maji jen jeden WAN a jeden LAN, router ti UPC mam pocit pronajme, pokud chces vic PC a vse okolo toho udela, ale stoji to penize. Je levnejsi zajit do obchodu koupit router (do 1000,-) a jeden RJ45 obycejny nekrizeny kablik vyhovujici delky obvykle za par korun.
Zapojeni je jednoduche, to zvladnes.