Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačítá RAM

Zdravím, dokoupi koupil jsem si na mojí základovku znacky BIOSTAR nové ramky mam ji kratce a mel sem tam 1Gb ted jsem si dokoupil dalsi 3 takze mam 3*1GB. Ale kdyz se koknu na vlastnosti systemu, ukaze se mi pouze 2815Mb cim to je? OS windows Vista diky za odpovedi.

Zakladovka MB Biostar NF4U AM2G aAM2,DDR2, SATA2, GLAN, PCI-EX, ATX měl sem tam AET760UD00-25D-S 1GB DDR2- 800CL5 240pin a koupil jsem si jeste 3 stejne ho typu, takze ted bych mel mit 4GB ovsem pocitac mi ukazije 2815Mb a bios 2.75GB jak si mluvil o te grafice, koukl sem se na jeji vlastnosti a tama 767 MB sdilene systemove pameti, tak me napadlo, jestli to nahodou nemuze byt ono, ale to neni dohromady ani zdaleka 4gb to3*1GB sem se prepsal, samozrejme ze tam patri 4*1

Ked ti BIOS pise 2.75GB tak je nieco blbo.
Externa grafika by nemala zdielat ziadnu systemovu pamat, resp. aspon nie v BIOSe (BIOS by mal vypisat 4GB RAM).
Pozri si napr. v everest home ze ci su tam vypisane vsetky 4 moduly, skontroluj BIOS ze ci tam nie je memory remapping ak ano tak to zakaz. Skus tie RAM moduly po jednom.
Over si v BIOSe napatie RAM ze je take ako potrebuju tie moduly, prip. skus RAM podtaktovat na 667MHz.

4GB sice nebude v 32bbitovych Win pouzitelnych nikdy, ale nejakych 3,2GB - 3,5GB by malo byt pouzitelnych v 32bitovych Win.

P.S. co to mas presne za grafiku?

Ne jdu až za hodinu:beer::beer::beer:.Hospodský slíbil kolena grátis máme takovoou rozlučku.dvanáctka radek už čeká...

Paměti DDR2 se teď dají míchat o něco lépe než cokoliv co bylo předtím a i to osazení 4řech slotů bývá většinou bez problémů. Akorát tazatel tam má prehistorický čipset a u amd je řadič pamětí v procesoru a jestli je tam něco starého /sempron do sckt am2?/ tak to možná nedá. U předchozí generace amd (socket AM) to se 4ma slotama nebylo nijak slavné a když už to jelo tak to shodilo rychlost z 400mhz na 333mhz. Nevím jakou roli v tom hraje čipset ale u AM se používal právě hlavně nforce4 proslulý mimojiné nekompatibilitou sata2 řadiče se sata2 disky některých výrobců a pekelně topícím čipem s aktivním větřákem.

Podle mě to nějak procesor špatně nadetekuje. Deska -její osazení je pekelně staré -nforce4.Paměti jsou shodné (počet čipů?).

Zkus ty paměti všechny vytáhnout a každou jednotlivě otestovat memtestem /třeba jen pět minut/ s tím že se budeš dívat kolik to hlásí velikost a jestli to neháže chyby. Podívej se co to udělá když tam budeš mít dvě paměti (2giga) a přidáš třetí jestli uvidíš 3giga, 2,75 nebo 2,25. Je možné že se to sprasí až po přidání čtvrté. Dívej se v memtestu.

Je možné že toto osazení deska/procesor nepodporuje. Určitě je vhodnější vždy koupit 2*2giga a tu gigovku vyhodit.