Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení druhého pevného disku - nejde!

Zdravím,chtěl bych se zeptat mám problém a trávím na tom celý večer,koupil sem z
si z bazaru disk 40GB a chci ho připojit,pořád nastavuji jumpery různě a nejde to a nejde,ten první disk co tam mám ten je jen 6GB,ale jakmile zapojím ten drhý tak ani jeden se nenajde,co mám stím dělat,jak připojím ten druhý ?

No jo,to dělám celý večer jumpery se snažím nastavit správně,zkusil sem ho i samostatně a ten počítač ho prostě nečte ten druhý no a ta firma od ktrý sem ho koupil je kšeft normálně s repasovanými pc,koupil sem si tam monitor tak sem rovnou koupil i disk jenže nevím proč se nenačte

ked nejde ten disk ani osamote, tak im to bez otrepat o hlavu. predali ti smejd. Disky, mechaniky a ine pc diely s pohyblivymi castami sa nikdy v bazaroch nekupuju. A ani u nicoho ineho nemas nikdy 100% sancu ze to neni nejak vadne. Clovek nieje tak bohaty, aby si kupoval lacne veci. U pocitacov toto plati dvojnasobne.

Je mozne ze s tym diskom ma nejaky problem BIOS tvojho PC, kedze ked tam bol 6GB disk tak je ten PC asi dost stary. Alebo tam nieco robis blbo (kabel - mas 80zilovy? asi nie ked si tam mal 6GB disk, alebo mas blbo prepojku master/slave/alone, apod). Alebo je disk vadny. Najlepsie odniest ho tam kde si ho kupil nech preveria ci je ten disk OK, alebo ho preverit v nejakom modernejsom PC s 80zil.kablom. Prepojku preverit podla nalepky na disku a napisat sem podrobnosti (aky presne disk ako je zapojena prepojka a co este je s nim na kabli)

P.S. a skus zapojit ten disk na kabel samotny a pozri do BIOSu ci ho zdetekoval.

Tak nevím jestli je problém s diskem,to pc není tak starý intel celeron 900Mhz,dostal sem ho od kámoše ale bez disku,tak abych alespoň něco měl dal sem si tam starej disk 6GB,a ten funguje,jenže ten co sem koupil prostě ne,a problém nevím jestli bude v disku,ale zkoušel sem ještě jeden starej disk a ten taky nefunguje,přičemž vím,že ten disk je v pořádku protože sloužil v druhym starym pc a dost mi to stve,v tom druhym kompu kdyz sem delal disky tak to bylo v poho,a to je to pentium II 260Mhz,ja to nechapu v cem je problem,no reknu vam vice o tech diskach

No ten kabel sem si prolídl a propočítal,přesně 80,a ten disk,právě bios ho prostě nedetekuje a pc ho tak prostě nevezme,asle to ani ten starší o kterym se mluvil že funguje tak ho bios nedetekuje já tomu nerozumím,není problém snad v tom IDE portu ? či přímo něco se základní deskou ?

jo a ještě se chci zeptat,který kontektor na tý kšandě je na salve a master ?? na master předpokládám že je ten konec a ten konektro pod tím prostřední je slave je to tak ne ?
A ta tabulka no tu mám tady na tom disku nalepenou přesně,ale nevím která je která,podle který to má bejt nastavený podle té první nebo podle té druhé a co znamená to limit capacity ?

Napisal som ti uz ze kam mas dat jumper.
Ak je samotne zariadenie na kabli tak ma byt zapojene na konci kabla.

Ked nie si schopny ani v BIOSe si pozret ci zdetekoval disk, tak to odnes niekam kde uz raz videli BIOS nech ti to rozbehaju. Alebo proste pripoj ten novy disk samotny a skus spustit instalaciu Windows.

Limit capacity- co je na tom nejasného? No limit kapacity, jinými slovy omezení velikosti- zde na 32 GB - v případě že deska nepodporuje disky větší než 32 GB, což nebude tvůj problém. Master se dával na konec, slave doprostřed. Disky na jednom kabelu nemůžou být oba stejně nastavené. Co se stane, když zapojíš ten disk na samostatný kabel?
http://www.zive.cz/Clanky/Servis-Harddisky-a-CD-efe ktivne---montaz-a-tipy/sc-3-a-1107/default.aspx