Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi - Vista + XP

Dobrý den. Před rokem jsem si koupil Wifi router TPlink WR340G. Koupil jsem so ho, protože vlastním notebook a přes Wifi se připojuji na internet. Jinak vlastním ještě stolní počítač kde mám operační systém Windows XP a na notebooku mám Windows Vista. A problém je, že nemůžu sdílet soubory mezi počítači a počítače se navzájem nevidí. Prosím o pomoc. Děkuji.

oba pc vidí na net? jestli ne, máš blbě nastavené sítě.
na net jo ale nefunguje ping? povol na firewallu výjimku protokolu icmp.
nevidí se v okolních pc? každý má nastavenou jinou skupinu (tam co se mění jméno počítače).
nevidí svoje sdílené disky? povol na firewallu výjimku pro sdílení souborů, nebo nejsou na pc žádné sdílené disky/adresáře.
vidíš nějaké sdílené adresáře/složky, ale nemůžeš se na ně dostat? záleží jestli máš profi nebo home verzi, každá se chová trochu jinak.

jo, bylo to tu už hafo-set-krát.