Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Windows Profesional

Ahoj doufám že mi poradíte.
Normálně jako každý den si hraju na počítači a příští den už se mi to nespustí a píše mi to ,že to nenačte složku WINDOWS =tak si asi myslím že je problém s windowsy, ale když chci znovu nainstalovat tak to nefunguje prosím o radu.
Díky předem

jen tak cvičně: nevypínal jsi windows za chodu, že ne?
důležité je co přesně to hlásí:
- jestli se ti po zapnutí píše, že nejde najít "C:\WINDOWS\system32\config\...", je poškozená hlavní větev registrů, stará (prázdná) záloha ze dne instalace se dá ještě najít v "C:\WINDOWS\repair"
- ale pro tebe jednodušší může být po zapnutí zkusit přes f8 vyvolat poslední známou konfiguraci.
- pokud to píše něco úplně jiného, sem s tím.

Přesně tohle ot píše:
Systém WINDOWS nelze spustit ,uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen C\windows\system32\L_intl.nls
Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému windows pomocí originální instalační diskety nebo disku CD-ROM. Opravu spustíte stisknutím klávesi R na 1.obrazo
vce

ten soubor "l_intl.nls" můžeš přehrát i od někoho jiného, kdo má stejnou verzi servicepacku windows, třeba připojením tvého disku k jinému pc a překopírováním.

jak se podaří rozběhnout windows, dej hned kontrolu disku c:
(tento pc - pravým myšem na c: - vlastnosti - nástroje - kontrola disku - obě zatrhovátka - ok - restart)

zatuhnutí může být způsobeno přehříváním, divnými ram (nemáš domíchané paměťové moduly?), přetaktováním, nekompatibilními aplikacemi, špatnými verzemi ovladačů, ...
něco by mohl napovědět eventlog: pravým myšem na tento pc - spravovat - prohlížeč událostí.