Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolize ovladačů, nebo USB portů?

Dobrý den,
prosím o informaci ohledně kolize různých USB připojených komponent. Jedná se možná o chybu softwareovou, nejsem si ale zcela jistý, předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
Jedná se o PC MB ASUS A8N32-SLI, 2x512 MB dual paměti, Win XP Pro SP2, CPU 64/3000
Toto samé se dělo i u desky Gigabyte, naprosto stejně.
Obě desky měli- mají sadu NVidia
USB1= pomalejší
USB2= rychlejší
Při zapojení starého Genius skeneru (skenuje negativy, dia rámečky atd), má USB1, mě jede bez problému.
Pokud ale nainstaluji tiskárnu (+skener) Canon MP150, má USB2, tak mě přestane fungovat starší Genius skener, Canon MP150 funguje. Teď jsem ale nedávno instaloval ovladače Nokia Data Suite pro mobil a zjistil jsem, že mi nejde ani starý Genius skener, ani nový skener na Canon MP150, ale tisk jde bez problému.
Mám pocit, že některé ovladače se někde hádají. Pokud jsem zkoušel měnit v Biosu nastavení vynutit USB 1, tak nešel Genius ani Canon skener, tisk ano.
Podotýkám, že jsem si jeden víkend dal dost záležet a instaloval jsem před každým pokusem novou instalaci Win XP Pro Sp 2, kterou mám oficiálně koupenou i registrovanou, na zcela zformátovaný HDD, dřívě Seagate, současně Samsung.
Viz malá jakoby tabulka níže:
Pouze Old skener- samotný jede (USB1)
Pouze Canon MP 150- samotný skener i tisk jede (USB2)
Pouze Nokia ovladače- samotné jedou (asi USB1)
Old skener a Canon MP150- nejede old skener, Canon jede vše
Old skener a Canon MP150 a Nokia- jede jen Nokia a Canon tiskárna, ani jeden skener nejede
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc při řešení mého skoro věčného trápení, protože nemohu vše používat současně.
Kontakt na mě je tomino.spkzseznam.cz

(reaguju skoro nadbytečně, hw mám fak na háku, zdejší mm_tank mívá dobrý přehled)
1. chipset nvidia je skvělý, pokud toužím po problémech.
2. předpokládám že je nainstalován driver chipsetu základní desky.
3. snad apoň bylo dodrženo instalační pořadí pnp zařízení - nejdřív ovladač, potom připojit krám.

1. Jestli je NVidia skvělá, nevím, ale už mě jednou zklamala s HDD Seagate, ne dobře spolu komunikovali :(
2. Chipset je spávně instalován, dělalo to kdysi jak s původními ovladači na CD, tak i v současnosti se staženýma z oficiálních stránek
3. Ano, instalovalo se WIn XP SP2, ovladače MB, grafiky a poté ovladače originální tiskárny a jindy zase stažené nové z oficiálních stránek Canon. Poté jsem podle pokynů připojil tiskárnu.
A
takto vše funguje, jakmile tam hodím nějaký soft s USB driverem, tak jsem v háji:.(
děkuji za příspěvek a radu

Ideální by bylo půjčit si PCI USB řadič, jestli máš tu možnost,
případně by mohly být za pár korun v bazaru. Můžeš zkusit napřed
vypnout USB 1.1, jestli to BIOS umožňuje.
Mám starý chipset nForce2, USB 1.1 + 2.0 a zatím jsem problém neměl,
ovšem nikdy v USB nebyla více jak 2 zařízení najednou.
Máš EHCI zapnuto v BIOSu a ACPI je tam povoleno?
U mně je v BIOSu OHCI na USB 1.0/1.1 a EHCI na USB 2.0.

Děkuji za další rady, tady je výsledek:
1. PCI USB řadič se budu snažit sehnat, na toto odepíši později.
2. Pokušel jsem se vypnout USB1.1 a nešel skener vůbec, hlásilo to při požadavku skenovat: Cannot communicate with scanner. Scanner may be turned off, a cable may be disconnected. Please check the status and try again. Scanner driver will be closed. Dále po zavření hlásí IrfanView: TWAIN chyba! Melze se připojit k jednotce nebo TWAIN, ovladač není nainstalován.
3. EHCI a ACPI. Našel jsem toto:
BIOS EHCI Hand-Off (HiSpeed) dále je možnost FullSpeed
a
ACPI APIC support (enabled) dále je možnost disabled

Abych řekl pravdu, už se mi to dnes v hlavě mele, musím si dát oddech
Všem Vám ještě jednou děkuji, v příštích dnech se to pokusím dotáhnout s PCI-USB. Děkuji

APIC nechaj napokoji.

O EHCI alebo USB2.0 nemas v BIOSe nic ine? Ja osobne by som to ale nemenil, musi to ist s USB2.0, skusaj strcit zariadenia do inych USB portov, skus najnovsie ovladace pre chipset.

Inac Nokia sracky su katastrofa odporucam vobec to neinstalovat. Skus nainstalit ciste WinXP a ovladace chipsetu a k tym scannerom pozor na ovladace neinstalovat nejake moc stare, pozriet si na webe vyrobcu scanneru ci nie je nieco novsie pre WinXP. Prip. skusit to bez ovladacov ak ide tak neinstalovat ziadne.