Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomaly notebook - rada

mam dotaz, nedavno sem koupil notebook za slusny penize, ale starsi, je to acer travelmate 212txv,ale je strasne pomaly, nejspis to bude tim ze je zavirovany, tak bych ho potreboval preinstalovat, ale nemam ktomu zadny cd, nevite jak na to??nebo cim jinym by to mohlo byt? na netu sem nic nenasel a je to docela dost dulezity, predem diky za odpoved

Čemu říkáš "strašně pomalý"? Zkoušel jsi vypnout nebo odinstalovat antivir? Nejede ti náhodou disk v PIO módu? Tenhle typ má, pokud vím, Celeron 800MHz a 128MB paměti. To není žádný zázrak, ale přesně tohle má i počítač, ze kterého právě píšu. Mám na něm W2k, na XP by to chtělo alespoň dvakrát tolik paměti. Rozhodně ale to na kancelářskou práci naprosto postačuje. Zřejmě na tom nemáš žádná data, tak to přeinstaluj a hlavně tam nedávej žádný antivir, který zatěžuje systém. Na takhle slabé stroje dávám Aviru (kterou tady někteří nemají v lásce) nebo Avast.

P.S. kolik jsi za to dal?

Není to tak hrozné. Startuje to svižně, neb používám hibernaci. Je pravda, že se to musí tak jednou za čtrnáct dní restartovat kompletně, protože to po probuzení začíná dělat divné věci, ale i tak to nabíhá rozumně rychle. Po restartu je ale zase na pár týdnů pokoj. Je na tom pouze Mikrosoftí Office 2000 a IE6 s nadstavbou MyIE2 (předchůdce MAxthonu, podle mne lepší, z Maxthonu už se taky stává monstrum). Je fakt, že OpenOffice nebo FireFox by na tom provozovat asi nešlo.

P.S. čím míň ram, tím rychlejší start z hibernace;-)

Lidi jsou dneska rozmlsaní levnou RAM. Dlouho jsem používal WINXP na PIII 667 MHz 256 MB RAM, ovšem s HDD modernější konstrukce než bylo v době vzniku PC zvykem. Přesně jak říkáš, IE6 protože FF startuje snad 5 minut, místo vypínání hibernace. Bez problémů kancelářský SW, internet,Thunderbird. A navíc je to vlastně "trendy", protože to mám malou spotřebu.