Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista Busines a antivirus

zdravim, odinstaloval jsem antivirus Nod 32 protoze dela mi to nejaky bordel v pripojeni k netu pres PCMCIA 4G modem od t-mobile. Po odinstalovani jsem smazal vsechno co zustalo v not'asu a souviselo s timto antivirem, ale porad se mi zobrazuje tento antivir v centrumu zabezpeceni v poli Ochrana proti malwaru. Potrebuji totiz vyzkouset jestli opravdu ten modem nefunguje kvuli antiviru jak to tvrdi technici v t-mobilu. Nevite nekdo jak se to da odstranit?

A restartoval si PC po odinstalacii (hned po odinstalacii, nemas nic mazat rucne po odinstalacii az do restartu).
Skontroluj si v start-spustit msconfig, karta po spusteni ze co sa ti spusta.
Ale najistejsie urobis ak tam skusis cistu instalaciu Win a ovladace a bud ti ta karta pojde alebo nie, potom uz tcom nebude moct nic pindat.

P.S. jakym sposobom ti nefunguje ten modem?

jj, odebiral jsem po odinstalovani antiviru. zkusil jsem vypnout centrum zabezpeceni a defender (nod32 tam nebyl), ale bohuzel modem nefaka. me by spis zajimalo proc porad po odinstalovani se zobrazuje ten antivir. prece to musi vedet ze uz tam neni a pokud tam je tak nemel by po odinstalaci fungovat.
Instalcni dvd Visty bohuzel nemam, nejak asi zapomeli dodat.

jj, odebiral jsem po odinstalovani antiviru

he? Sprechen Sie Tschechisch? Ja som sa pytal ze ci si PC restartoval predtym ako si tam rucne nieco mazal.
Uz si si pozrel ze co sa spusta po spusteni? Nieco od eset-u? Vo vistach mas aj nejaky nastroj na zobrazenie vsetkych procesov ktore bezia plus zakladne informacie k nim (vyrobca atd), niekde v tom centre zabezpecenia alebo neviem zhlavy kde to je skryte, tak si to pozri ze co vsetko ti bezi a ci tam je nieco od esetu. Ked nebezi nic od esetu tak to neries, antivirak tam nemas.

Ked nemas instalacne CD tak mas nejake recovery CD alebo recovery oddiel na disku apod ktory sa aktivuje mackanim klavesy, zavisi od vyrobcu notebooku, vid navod.

Jakym sposobom modem nefunguje? Vidis ho v spravcovi zariadeni? Nainstaloval si pre neho ovladace? Neda sa vytvorit vytacane spojenie? Alebo co?

vzdyt jsem ti napsl "jj,..." na zacatku. tzn. odinstaloval jsem antivir, restartoval pocitac a smazal soubory.
Bohuzel po spusteni od esetu tam nic neni, zkusim se podivat do toho centralu, ale nevim jestli to pomuze uz jsem to prohledaval.
jj,recovery se objevuje pri startu os. zkusim to preinstalovat pokud nenajdulepsi reseni.

Jak vidíš, prostě to neví. Zřejmě ten instalátor zlobí, nebo jsi neinstaloval verzi podporovanou na Vistách.

MM.. se Tě ptá, jak se projevuje, že ten modem nefunguje.

Máš na něj instalované ovladače a ručně vytvořené připojení? Nebo používáš nějakou polofunkční aplikaci od výrobce, co je růžová, animuje se a pod Vistami neběží?

Nefunkcnost modemu se projevuje tim ze po vytoceni pres web and walk to napise ze to vytaci cislo ..., registuje se... a pak to skonci chybou 720, operator tvrdi ze pripojeni probehlo a skoncilo po cca 1 sekunde. Modem a sim karta je funkcni, slubu internet uz mam aktivovanou. Byl jsem napobocce t/mobile na praze 4 a rekli mi jenom to ze at zkusim odinstalovat nejak antivir a pokud to nepomuze tak preinstalovat OS.
pouzivam standartne dodavany modem od t-mobilu 4G PCMCIA modem, kde bylo instalacni cd s programem web and walk. program pri instalaci nainstaluje automaticky ovladace od modemu(tento postup je napsan v manualu od t-mobile)a po instalaci spusti se manager. vytaceni mimo web n' walk skonci stejnou chybou. ovladace modemu jsou nainstalovany spravne, stejne tak i program.

ano, je to napsano na jejich strankach na instalacnim cd a v manualu. Rucne bohuzel to taky nejde. Na tom t-mobilu se mnou mluvil nejaky "technik", ktereho zavolala prodavacka t-mobilu, a zkousel jsem taky zavolat na technickou. Kdyz jsem volal tak mi rekli ze problem je ve firewalu, ktery nejak blokuje spojeni, ale firewall mam vypnuty porad. Technk na t-mobilu rekl to same, akorat dodal ze to "mozna" blokuje antivirus a at zkusim preinstalovat OS takze nic noveho.