Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRC ERORS

Ahojte,

našiel som tu nielko odkazov na spominaný problem, ale ziadne riesenie, preto temu otvaram týmto sposobom.

K veci>

Pri stahovani mi casto stiahne poskodeny subor, ci uz ide o .rar .zip .... . Proste pri rozbalovani hlasi CRC chybu. Stiahol som subory poskodene este raz ale nepomohlo. Tak isto dopadol pokus aj o opravu suborov. Zdroj je z viacerých serverov.

Pri googlovani som nasiel nazory ze moze ist o hardverovu chybu (pamete, disk dokonca niekde bol aj zdroj) alebo o softwarovu chybu ( winrar, starši soft ..) Vyskúšal som teda memtest (OK), vymenil disk, vymenil kable, vymenil router, aktualizoval winrar, pokusil sa o iný program .... atd atd vsetko podla rad na nete. Spolutovanim musim skonstatovat ze bez uspechu. Som uz stoho dost na nerv a neviem ako dalej preto sa obraciam na toto forum.

Neviem hlavne prist na povod tohto problemu, nikde mi totiz nevie nikto zodpovedat otazku ci ide o hardverovu alebo softwerovu chybu.

Vie niekto dat nejaký typ, najlepsie riesenie ktore pomoze?

Dakujem

CPU: intel core duo 2,4
RAM: 4 GB Apacer
Inernet : pripojenie viacero PC cez router MSI RG60SE poskytovatel CHELLO
OS: Windows Vista ULTIMATE 64x

rar z rovnakeho zdroja stiahnuty a rozbaleny na inom PC (niekde uplne inde cez ine pripojenie) je bez chyby? V tom pripade by som skusil zobrat ten bezchybny na tvoje PC (napr. na USB sticku alebo DVD-R) a skusit rozbalit. Tak zistis aspon ze ci je problem v tahani alebo rozbalovani. Prip. porovnat ho s tym chybnym (napr. totalcommander porovnat podla obsahu tak zistis ze ake chyby su v tom).

Inac tvoj problem podla mna suvisi skor s internetovym pripojenim (keby to bolo WiFi tak to je jasne) alebo s nejakym downloaderom ktory pouzivas. Skus to tahat normalne bez nejakych download managerov. (Download manager je problem hlavne vtedy ked pri porovnani spravneho a chybneho suboru vidis napr. v polovici suboru namiesto dat text s errorom :)

zkus si vytvorit vlastni archivy a testuj...

Problem je, ze nevis nic o jejich zdroji, pouzitem vybaveni atd. Chyba tudiz muze byt i jinde. Pokud to tobe nebude zlobit (i se soubory vytvorenymi na jinem PC, ale budes znat jejich puvod a zpusob vytvoreni), pak to neres.

No stiahol som 6 GB v delenom rarku z rapidu na notebooku v tej istej sieti (cez wifi pripojeny). Download a rozpakovanie bez chyb. Pravdepodobne chyba na PC a pojde asi o hardwerovu.

Poradte prosim kde mam teraz hladat.

1.Este raz skontrolujem vsetky RAM?
2.Neviem ci mam skusit vymenit aj sietovy kabel alebo tam chyba nemoze byt
3.Moze to byt aj pevny disk?
4.????

Dakujem

Ako pisal MM_Tank skus najprv prime95 alebo orthos (orthos ak mas viac core CPU).
RAM skus otestovat s www.goldmemory.cz (spusta sa z DOSu alebo bootmedium).
Skus inu sietovku do PCI v tom PC moze byt nejaky problem so sietovkou.

Moze byt aj HDD ale by to bolo dost divne ptz to by si asi mal aj nejake zaseky a hlasky o problemoch s HDD, na test HDD je utilita od vyrobcu disku, mozes skusit aj to.

P.S. over si v BIOSe ze nemas nic pretaktovane, skontrolovat napatie a freq. RAM prip. mozes skusit znizit freq. RAM v BIOSe.

JAK si ich nakopiroval? Cez CD-R? Nerob to cez siet ale nejakym mediom alebo USB stickom a nakopiruj ich na HDD a ked nepojdu rozbalit tak totalcommander a porovnaj s originalom apod.

Kde ti memtest este bezi? Ved to sa musi spustat z bootovacieho media tak nemozes popri tom skusat nieco rozbalovat.

Skusaj to viackrat, kopirovat a rozbalovat, a rozbalovat cez siet, nech sa vyluci nahoda.

Ked to bude vzdy po kopirovani zle a cez siet dobre tak je asi nejaky problem s HDD alebo s filesystemom alebo s kablom k HDD apod. Nema to nahodou viac ako 4GB a nemas nahodou FAT32?

Skus spustit kompletnu kontrolu povrchu disku vo Windows (z tento pocitac pravy klik na disk a tam kdesi nastroje)

P.S. este ma napada ze z disku sa to rozbaluje rychlejsie = vacsia zataz na RAM a komponenty. Pust tam ten goldmemory na par hodin. Errors musi byt 0.

System mam NTFS, ma to viac ako 4GB a rozbalujem to druhy krat je to 70 .rar suborov som na 14 zatial bez chyby.

EDIT: No pri rozbalovani cez LAN vsetko ok, pri kopirovani z DVD a naslednom rozbaleni chyba, rozbelenie cez LAN a nasledne rozbalenie (dalsie .rar z prveho suboru) v PC chyba vsetko som urobil 2x. Teräz som spustil kontrolu HDD cez HDD Regenerator (poradil kamos). Cakam, ak nepokrocim bývam na 8 posch. PC letííííí 3-[

HDD testuj utilitou od vyrobcu disku. Vsetky su napr. na ultimate boot cd (stiahnes .iso, das si napalit CD z obrazu, nabootujes, vyberes si utilitu podla vyrobcu tvojho disku). Vyber si v tom nejaku funkciu na kontrolu (check), a ked sa ta bude pytat na kompletny scan povrchu tak potvrd.

Nemas nahodfou PATA disk a len 40zilovy kabel? Alebo ak je sam na kabli tak musi byt na konci kabla nie v strede. Napis ako presne mas zapojene disky a mechaniky.

Goldmemory pouzivam pekne dlouho a je to dobrej testovaci programek, dam ti mensi radu co jsem u tohoto spozoroval, pokud ti vyhodi par chyb a jinak OK a cisla se meni jen na konci posledni dvojcisli,je mozne ze pomuze prenastaveni Biosu, pokud mas nestejne adresy, budou nahodne skakat kazda uplne jina cisla ktere budou cervene, RAM je 100% spatna. Hodne zdaru. :puff: