Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze cist z disku

Zdravim, mam docela zavaznej, problem, stahl sem si kaspersky antvir, ktery stahovalo snad tisic, spustil sem instalcni program, nahle se sam pocitac restartoval tak rychle ze sem to nikdy jeste nevidel. no a pak znama hlaska na cernym pozadi."chyba fteni disku, restartujte .... ctrl alt del" z cedka xp se to nenabootuje, tak sem zkusil Ubuntu ale nemuze to mountnout ani part ze trech. U dvou to pise ze NTFS se zda byt pouzivano jinym a ze do mam ve voknech vodpojit, anebo naky ty prikazy, a u tretiho partu to pise: failed to mount /dev/sda1: input/output error NTFS is either inconsistent, or you have hardware faults or U have a softraid/fakeraid hardware ..... prosim o pomoc, rad bych nemusel preinstalovavat cely xp, a mam na C: data, ktery bych chtel zachranit. dik

a recovery console, tak se primo jmenuje program???

Recovery console je vstavany do instalacneho CD WinXP. Z neho ho mozete aj spustat.

a jak ho pak spustim v kompu, v ubuntu?

V ubuntu nijako, spusta sa z CD.

budu muset potom instalovat windows po tom obnoveni??

Pradepodobne nie.

Ak mate dalsie podobne otazky, skuste hladanie, je to zbytocne pisat este raz. Vyhladavanie na poradni a na google to isti.

Vlozite CD s WinXP, v BIOSe nastavite bootovanie tak, aby bola CD Rom prva, restartujete PC, zacne bootovat z CD, stiskom lubovolnej klavesy spustite instalaciu XP. To ste uz asi dakedy robil. Postup je rovnaky, len pri prvom kroku instalacie zvolite spustit Recovery console a nie instalovat XP.

v tom pripade muj problem spociva hlavne v tom, ze kdyz bootuju z cd svych xp, tak se nedostanu ani k modre obrazovce, nemuzu nic delat , jen na zacatku stisknu klavesu aby se to zaclo bootovat a pak cerna, nekonecna obrayovka nechal sem to asi 20 minut a porad nic
... nechapu to.

tak se ho odpojil, a normalne se to z cedka nabootovalo, kdyz jsem dal instalaci windows tak to, jak jste rikal, hlasilo, neni HD. no pak jsem disk pripojil a zase nejde nabootova z cd koncim u cerne obrayovkz ani se kte modre nedostanu, nevim co s tim