Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání práce se soubory

Dobrý den,
mám problém když ve Windows chci pracovat se soubory např. otevřít video WMP zamrzne.Vše ostatní funguje bez problému a WMP se zavře až za 1-2minuty(někdy funguje zcela normálně).Počítač sem proskenovam Avastem a Superanitispywarem a Ad-awarem i v nouzovém režimu. Nic nepomáhá
OS.Win XP SP2
Procesor: AMD Atholon 64 X2 5400+ EE
RAM: COersair 2x2GB
HDD: Samsung Spinpoint5000GB
GPU:radeon 3870
Zdroj:fortron blue strom 500W
Dík za rady

Mohl by mi v tom prosím někdo najít cetu k WIN32:Trojangen{other}
Dík moc

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 20:28:35, on 23.12.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS \system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services .exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\syste m32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C: \WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\aawservice.exe
C:\Program Files\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2e vxx.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\WINDOWS\system32\HP Zipm12.exe
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
C:\WIND OWS\system32\PnkBstrB.exe
C:\WINDOWS\System32\svcho st.exe
C:\Program Files\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATIPTAXX .EXE
C:\Program Files\ASUS\AI Gear2\GearHelp.exe
C:\PROGRA~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe
C:\WINDOWS\system3 2\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.4\program\soffice.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files\OpenOffice.org 2.4\program\soffice.BIN
C:\Programy\HJT\HijackThis .exe

dohledej si na netu co je toto, mi se nechce, tipuju vir/spyware:
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
C:\W INDOWS\system32\PnkBstrB.exe

pozabíjej ty nesmysly od nera ve službách, ve spustit po startu nebo na dolní liště:
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
a jestli to je kriplverze s nero scout, ten se snad zakazuje pro každého uživatele zvlášť v konfiguraci té essential zrůdy.

kriploviny typu nežádoucí obtěžovač sw updatem, který bůhví kam hlásí bůhví co, vypnout:
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

search bary/toolbary do ie jsou spywarová zrůdnost, opravit:
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = search_frame.php
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = google.icq.com
O 3 - Toolbar: (no name) - {855F3B16-6D32-4fe6-8A56-BBB695989046} - (no file)

ms messenger...
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
...se dá odinstalovat spuštěním z příkazového řádku:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

proč používáš placebo, když nezabránilo infekci, rovnou ten shit odinstaluj:
O23 - Service: Lavasoft Ad-Aware Service (aawservice) - Lavasoft - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\aawservice.exe

vygoogli si co to znamená:
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\nwprovau.dll
v nejhorším bude potřeba oprava přes winsockfix - vyhledej googlem

na zabíjení a hledání startovních cest odpadu obvykle používám starter
jinak mě číst takové hovadiny nebaví ale ty viry (jestli jsou) z toho razí do oka. zabij je v paměti, pak zakaž spouštění po startu a smaž je z disku.