Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel ATOM a jeho takty

Zakoupil jsem Acer aspire one se 120gb. Při připojení k mému pc přes kříženej sítovej kabel nastavim normalne sdilení a připojení k místní síti je 100mb/s. Když ale začnu kopírovat neco do aceru z pc, tak mi naskakuje doba kopírování na stovky hodin. Když ale začnu přehrávat hudbu, nebo prostě nějak zatížím procesor, tak se kopírování ihned rozebehne a zbyva obvykle neco kolem 6 min (podle velikosti). Potreboval bych nejakou utilitku, ktera ustálí takt na 1,6. Nebo nějak nastavit proces kopírování, jako prioritní záležitost. Děkuji Batík P.S Krásné svátky!

pří napájení ze zdroje je takt 1g6, z baterek 0g8. na rychlost přenosu přes síťovou kartu to ale nemá vliv, její praktická rychlost je cca 8mbyte/s.

pokud máš tak děsivý rozdíl v rychlostech tam/zpátky, je vadný propojovací kabel (třeba nacvaknutí některého pinu), možná i divná konfigurace tvé sítě, možná i zavirování jednoho z těch pc.
propojuj ty krámy přes domácí router, a nebudeš muset pořát měnit konfiguraci tcp/ip pro různé propojení kabelu.
nepřeinstalovával jsi to už? máš ještě originální ovladače?

ale je to acer, tak směle bojuj, máš do ledna co dělat :-/