Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni Ovislink WL-5470AP AP + router

Chtel bych se zeptat, mam zapojovat AP v siti kde maji filtrovani prez Mac a staticke IP. Mam tam zapojovat tento typ AP a trochu jsem se stoural v configu a domnivam se ze musim nastavit danou mac a ip pro AP. Natavuje se to v LAN Interface Setup? Dekuji

Ale ví, jen by to chtělo více informací. Pokud nemá 5470 sloužit jako repeater, ale jako AP (čili bude k routeru připojen kabelově), pak povolení MAC nebude pravděpodobně třeba. Omezení dle MAC se většinou vztahuje pouze na wifi. Co se týče IP a masky, tak to specifikujete v LAN Interface Setup, brána je adresou routeru, DHCP ponecháte vypnuté.

omezeni Mac a statickou ip

statickou ip nastavíš na wan vstup routeru.
předepsanou mac nastavíš v routeru, kde je klonování. pokud ji neznáš, je to mac tvého pc, na který máš registrované připojení.

záleží jaké ip máte přidělené, nesmí kolidovat s rozsahem který pro tvoji bytovou lan poskytuje tvůj router, jinak musíš ip routeru změnit.

Víte vy vůbec, čeho chcete dosáhnout? Pokud ano, pokuste se nám to sdělit tak, abychom to pochopili. V opačném případě to svěřte někomu, kdo má alespoň základní znalosti ohledně sítí.

Pokud se snažíte dosáhnout režimu Gateway, postupujte dle návodu. Vše potřebné tam najdete.