Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení dvou pc pomocí routeru

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak propojit dva pc pomocí routeru.
potřebuji aby byl sdílen internet a mohli jít hrát hry po LANu ale nikdy sem to nedělal tak bych se chtěl zeptat jak na to??
Jo a jaký router koupit nvm jestli je víc druhů apd.

Jo a jeden PC má Vistu a druhý XP.

podle tvé ip máš kabelovky: pravděpodobně modem s lan výstupem. k němu potořebuješ router s lan vstupem, ale zároveň doporučuju s wifi (režim ap) ať neběháš po bytě s kabelem za notebookem.
pohledej tp-link wr543g.
levnější wr542 neumí režim wisp klient - který sice nepotřebuješ, a můžeš stovku ušetřit.

Jasně, mě jde o to, že 280 kč je fakt nedostižná cena a do začátku...Líbí se mi, že pro naprosté laiky bez znalostí angličtiny už je i lokalizované firmware u některých routerů a interaktivně se dá i vyzkoušet konfigurace tady: http://www.wifi-shop.cz/Files/produkty/straightcore /314/off/WRT/index.html
myslím, že wifi-shop.cz dělá pro své zákazníky maximum ( nikdy jsem u nich nenakupoval,objevil jsem to náhodou)

No zapojit bych to zvládnul v klidu ale toho nastavení se nějak bojim v tom návodu je to zapojování popisováný strašně důležitě (jako by se tim dal pokazit celý pc)

Jak to tedy bude probíhat zapojím to a potom co přesně??
v tom návodu je psaný nějaký že si mam napsat parametry abych to moch vrátit zpátky atd..............(zní složitě)

Máš UPC, máš od nich papír s údaji o připojení, na jejich stránkách je myslím o nastavení routeru taky něco a je i nějaká podpora, když si opíšeš ty údaje, nebo vytiskneš ( to ipconfig -all), tak máš vše potřebné. Kdybys náhodou potřeboval MAC adresu, označuje se taky jako fyzická adresa ( v tom výpisu je). jde o to, že kdyby ses někde překlepnul, aby ses dokázal vrátit k funkčnímu internetu. Zvládneš to.