Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem My BOOK WD Externý HDD Home edition

Ako darček som dostal od manželky HDD My Book Home Edition 1TB USB/Firewire/e-sata/
Všimol som si že je naformátovaný ako FAT32
Chcel by som vedieť ši sa mi oplaťi preformátovať nas NTFS ked používam Win
ndows XP (či to ma nejaký zmysel)
Bude po formatovani na NTFS normalne fungovať?
Ďalej som si všimol že namiesto 1T(1000GB) má len 930GB neviem prečo
Ked pusťim PC a mám pripojený Ext.HDD cez USB tak ostane PC vysieť ešte niekde v biose
jedine ho musim pripojiť až po nabehnuti Windows
Ked pripojim FireWire tak je to OK
e-sata zatial moje súčastne PC nemá
Dik za každu radu nerad by som ho odprášil hned za nova

FAT32 - pouze omezení do velikosti souboru (max 4GB) soubor >4GB nelze nakopírovat (NTFS 2TB?)
NTFS - bude fungovat i na NTFS
930 GB je v pořádku... zaokrouhlení né na 1000, ale na 1024 + režije OS
Nastavit v Biosu, aby se nebralo USB jako bootovací médium (změna pořadí)
Jinak je v pohodě...

Dík ta položka v biose na USB pomohla
To FAT32 som už zistil že neberie viac ako 4G.Nechcelo zobrať DVD 4.3Gb kde mam zalohu rodinného videa
Takže to budem musieť formatovať.
Lenže obávam sa toho či po formáte na NTFS a pripojeni USB alebo FireWire:
Neviem na akom princípe sa pripája ext.HDD do PC(či ho náhodou neovláda nejaký firmwer z ext.HDD alebo su tam nejaké ovládače ktoré by sa po formate stratili.Neviem,nerozumiem velmi tomu.
A ked už Format HDD robý sa to bežným sposobom ako napr.USBkluč?
(Tento počitač--Formatovať--Vybrať NTFS a spustiť)
Aku hodnotu nastaviť--(Velkosť alokačnej jednotky)?
Dik za každu radu

Nejlepsi bude, kdyz ve sprave disku kompletne tu FATku odeberes (cely oddil) a nasledne vytvoris novy primarni oddil, NTFS, vychozi parametry, naformatujes (doporucuju standardne, nikoliv rychle - trva dlouho, ale vyhnes se potencialnim problemum s alokaci vadnych bloku). Nezapomen priradit pismenko.

BTW: na disku neni zadny driver (matne vzpominam, ze tam WD cpe akorat nejakou nablblou nepouzitelnou utilitu), vse je v rezii "pecka".

Nakolko mi od včera neprišla odpoved a chcel som začať zalohovať rodinne video.
Našiel som odkaz nie na format ale na convert
(citujem original prispevok)
--------------------------------------- ----------------------------------------------
mens ia rada, ked potrebujete zmenit FAT32 na NTFS a mate uz na tom disku veci a nechcete ich stratit (alebo zdlhavo formatovat) tak staci toto urobit:
start - spustit - cmd - a napisat "convert c: /FS:NTFS" (kde c je nazov particie, cize si to mozete zmenit nato co potrebujete) ..mam to otestovane uz a nic nezmazalo a zachvilu som uz mal NTFS
------------------------------------------------- ------------------------------------
skusil som to podla tohoto a asi za 10min bol prevedený na NTFS
Na tom disku nebolo nič iné len ta original ulitka(po converte aj ostala)
Neviem či to bola dobrá volba ale zatial funguje všetko ako má.
Čo si myslite o tom,Stači to takto alebo lepšie preformátovať na novo
Možno čo som si všimol --(Tento počitač--Formatovať--velkosť alokačnej jednotky je 512 bajtov )a na Internom HDD PC je 4096bajtov.
Je to dôležite??

Aká je max.velkosť pri NTFS jedneho suboru
Teraz mam zalohovane domáce Video na DVD v AVI z kamere po 20 minutach(viac nevlezie na DVD)
Ale original HD z kameri 1 hod zaznamu je 12GB
Zoberie aj 12 GB v celku?
PC interny HDD zoberie to viem ale či to zoberie aj ext.HDD