Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nabootovat XP

Dobrý večer.Mám problém s bootováním CD Windows XP.V biosu jsem nastavil jako první bootovací device samozřejmě CD/DVD,ale bohužel se nic nestalo.Vygooglil jsem, že mám zkusit nastavit DISABLED na quick boot a quite boot. udělal jsem tak, bohužel NIC.Akorát naskočí na chvíli obrazovka, kde je stále napsán HDD jako PRIMARY a Mechanika jako slave, ale dole je odečet od 9 a píše se FOR BOOT PRESS ESC (nebo něco v tom smyslu)Po stisknutí ESC i po odečtení naběhne opět Win z HDD.CD mám v mechanice, při spuštěném OS se hlásí normálně, má i autorunavše se zdá být vpořádku. Pořadí v BIOSu jsem zkoušel měnit i tak, aby bylo vše před HDD...bohužel bezúspěšně.Nějaké nápady? jedná se o notebook ASUS A6000 SERIES ENTERTAINMENT NOTEBOOK

Musíš nastavit Boot priority na mechaniku, někdy bývá v seznamu dole pod svým názvem a ne jako CD ROM a pak nastavení uložit ( F10 a potvtdit Y) a restartovat. Někdy se dá nastavit pořadí bootování s stiskem určité F klávesy hned při spuštění NB.