Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Životnost ntb

Jaká je prosím obvyklá životnost ntb při slušném zacházení? Uvažuji o Lenovu R500. Zvažuji, jestli se vůbec vyplatí investovat 20 tis, kdyby třeba po 3 letech měl odejít..

Chyby/vady kusového hardware (HDD, webka, display atd.) jdou reklamovat, to se může lehce vyskytnout u všech výrobců, i u modelů top řad při nejlepším zacházení. To je ideální řešit, mimo zákonné 2 roční, právě oním prodloužením záruky NBD ("do druhého pracovního dne".

V každém případě Ti poměrně rychle (relativně k životnosti ntb) odejde baterie a pořizovat si novou je u všech typů notebooků dost nákladné.

Dokonce podezřívám výrobce, že na tomto jevu pakují stejně jako výrobci inkoustových tiskáren na kartridžích.