Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s internetom

caute , preinstaloval som si windows a mam vsetko zmazane , tym sa mi zmazal aj Local Area Connection a neviem ho vytvorit . Prosim o pomoc.

Dik

naco sa ondis do reinstalacie systemu ked o tom prd vies? ale sak ty si rambo, tebe sa preca nic ucit (a ani si o tom vopred pozriet) netreba...a tu ho mas...teraz co, no?

to ze mas router ti je na dve veci, rovnako aj aky mas typ pripojenia. vobec to s tym nesuvisi. potrebujes ovladace k sietovke, ktore mas bud na cdcku k doske, alebo si ich stiahni z webu vyrobcu dosky. nasledne si nastavis IPcky (ak nemas DHCP) a fungujes.

ten kdo ti instaloval mikrovlné připojení, ti zadal nějaké adresy. ty jsou nastavené pro wan vstup tvého routeru.
lan:
spustíš toho jeblého windows průvodce (karel se ptal zda vidíš ve správci zařízení svoji síťovou kartu) a dáš vytvořit síťové připojení - pro kancelář nebo domácnost - připojit k síti lan.
pak necháš ve vlastnostech tcp/ip buď automatické získání adresy, nebo za pomoci někoho znalejšího než byl ten ynformatyk - statickou adresu z okolí adres tvého routeru (zhruba 192.168.0.x), + brána=ip routeru, + dns.
a je to.

teba este zivot nabuzeruje aj bezo mna...si myslis ze si neviem aky king...a pritom ani nevies, ze aby sa ti objavila ikonka LAN vo windows, tak musis mat instalovane ovladace sietovky. Neohanaj sa tu nejakym informatikom, ked uz, mal tam s tebou ostat a ukazat ti vsetko. ja tiez nerobim v uradnika, ked neviem na co je ktory papier.
Ale toto je uz offtopic - skratka si nahod ovladace sietovky.

Nerobim na King tiez neviem vsetko a nebudem ti to tu vysvetlovat to s tim informatikom , On je ocov kolega vo firme , a ta firma ma svojho informatika na blbosti ako je antivir,balicky office atd.. proste ked sa nieco pokazy tak on to opravy , Je taky spravca PC vo firme.
a on nema cas este aj popri svojej robote sa babrat s nami.
Tie ovladace som vedel ze ich nemam a skade si ich mam zohnat ked nam ten ocov kolega naistaloval windows ,
My sme si kopili pc a on uz software dal. takze tak to je.!!

Stáhni SIW siw-setup.exe ,nainstaluj na ten PC, a podívej se v tom programu, co máš za síťovou kartu, ale nejspíš bude integrovaná na desce a tak napiš jméno té desky a od výrobce se pak stáhnou ovladače. Jestli máš možnost PC otevřít a je typ napsán, je to ještě jednodušší. Bude třeba instalovat i Chipset, nejen chybějící síťovku, protože teď tam máš zřejmě ovladače od MS- obecné. Nebo popros otcova kolegu, aby ti půjčil CD od základní desky, když vám ho nenechal k PC.