Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má poskytovatel právo snižovat rychlost připojení po určitém počtu stažených dat?

Ahoj, jenom jsem se chtěl zeptat, jestli má na tohle poskytovatel právo:
1. Pokaždé, když stahuju něco objemnějšího, nějaké ISO obrazy Linuxu apod, asi po 300MB spadne rychlost na 100kb/s ze 700kb/s i u různých serverů.
2. Měl jsem nataháno 1,5Gb ze 2GB, spadlo mi připojení k internetu, všechno, co bylo nataháno v prdeli, dal jsem stahovat znova, ale internet už byl zpomalený na 30kb/s asi vlivem postupného snižování rychlosti.
3. Poskytovatel bez jakéhokoliv upozornění změnil moji IP adresu

Poskytovatel odpověděl slevou okolo 40,-Kč a to jsme museli pořádně přitlačit. Otázka jednoduchá. Má na takovéto jednání poskytovatel právo či ne? Ve smlouvě jsem nic takového nečetl...
Díky za odpověď.

Pravda je, že tady moc nevládnu, ale z mého pohledu

k bodu 1) otázkou je "politika" a možnosti dané sítě (přerozdělování konektivity, po určitém překročení, v rámci celkového zatížení, spadneš do kýble "stahovačů" s menší rychlostí, ale to po pouze určitou dobu atp.)

k bodu 2) výpadek je výpadek (nemyslím stálé problémy tohoto druhu)... smůla, to se může stát i v "lepší rodině", ale chápu...

k bodu 3) jakákoliv změna tohoto typu se běžně ohlašuje, pokud proběhne nebo má proběhnout.

Otázkou je ona smlouva a věci v ní dané.