Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto NSIS ERROR

rozdelil som 500 gb hdd na 53 gb a 409 gb, pomocou Paragon Hard Disk Manager 2008 Suite a vyskytol sa mi problem

vascina exe suborov mi na tej 400 particii nechce citat a pri pokuse o spustenie mi vypise nsis error, zatial co na c-cku mi tie iste softy v pohode slapu, neviete v com je problem?

normalne exe subory (napr: setup_firefox.exe)
ked je ten subor na systemovej particii mozem ho kludne spustit a zacne instalacia, ked je tečn isty instalacky subor na novovytvorenej particii pri pokuse o spustenie mi vypise hasku typu "error reading"

program disk keeper mi po analize vypisal takyto problem:
Overall health of volume H: is degraded
MTF usage is currently 99 percent of the total MFT size, which indikates it is likely the MTF will become fragmented

nieje mi uplne jasne kde presne je problem, popmoze ak tu novu pariciu naformatujem? ale mam naformatovat cely HDD a zvou rozdelit?

je to individualne, ale mozem uviest priklady....

AdbeReader 70 full.exe:
the system cannot find the path specified
errorcode: 3.796.03.2342
please send the error code to bugreport.html

Daemon_Tools_v4_0_3.exe
NSIS Error
Error launghing installer

DCPlusPlus-0.699.exe
NSIS Error
Error launghing installer

install_zoznam_icq6.exe
applicatio nerror
The instruction at "0x0041e7b9" referenced memory at "0x000000fc". the memory could not be "read"
click OK to derminate the program
click on Cancel to debug the program

klcodec370f.exe
the system cannot find the way specified

Opera_9.25_International_Setup.exe
erro r reading setip instalization file

AdbeReader 70 full.exe
the system cdannot find the way specified
errorcode: 3.796.03.2.2312

winamp552_full_emusic-7plus_en-us .exe
NSIS error
error launching installer

--------------------------------------- -----------

pritom tieto veci mi vypisuju veci na tej 400 gb particii ( u mna oznacene ako "H:"
tie iste vyssie spominane softy mi spusti a nainstaluje v pohode v pripade ze ich premiestnim na systemovy disk "C:"

tak potom fakt nechapem v com je problem
ci novovytvorena particia je chybna alebo co.....
a co vlastne mam robit aby ca dal HDD normalne pouzivat....

Ahoj, po reinstalaci celého systému mám problém s nainsatlováním jakéhokoli programu staženého z internetu. Neustále mi to hlásí chybu NSIS ERROR. Už jsem zkoušela snad vše, co jsem objevila na intenetu v různých forech, ale nic nepomohlo. Můžete mi někdo poradit?

A jako další problém mám to, že se mi nechtěji stáhnout všechny aktualizace, které jsou k dispozici.

Děkuji za případné rady :-)

Malicka

Overall health of volume H: is degraded
MTF usage is currently 99 percent of the total MFT size, which indikates it is likely the MTF will become fragmented

anglicky rozumím jen trochu, ale vypadá to, že máš nějak narušenou strukturu souborového systému...

nieje mi uplne jasne kde presne je problem, popmoze ak tu novu pariciu naformatujem? ale mam naformatovat cely HDD a zvou rozdelit?

mělo by stačit naformátovat tu druhou particii, tomu druhému nerozumím "naformatovat cely HDD" formátuje se particie a ta vznikne rozdělením disku...

Bude to chtít opravit MFT, formát myslím nepomůže

Repair NTFS MFT

The MFT (Master File Table) is sometimes corrupted. If Microsoft Check Disk (chkdsk) failed to repair the MFT, run TestDisk and in the Advanced menu, select your NTFS partition and choose Repair MFT. TestDisk will try to repair the MFT using MFT mirror, its backup.

If both MFT and MFTMirr are damaged and thus can not be repaired using TestDisk, you might want to try commercial software as Zero Assumption Recovery , GetDataBack for NTFS or Restorer 2000.

Nie, povodne som mal cisty disk, resp, dostal sa mi do ruky PC zostava kde bol povodne nainstalovany wndows vista, vsetko by bolo v poriadku az na ten detail, ze vo win wista mi nesli nainstalovat ovladace na moj relativne starsi USB modem, prislo mi teda jednoduchsie cely 500 gb hdd naformatovat a nainstavovat nan win XP nA ktorom spominany modem v pohode nainstalujem a mozem bez problemov pouzivat. akurat som potreboval cely HDD rozdelit na dve particie aby som mal jeden "disk" na system a druhy na media, aby som v prippade potreby mohol particiu s windowsom v pohode naformatovat nainstalovat na nu novy windows.....

teda! na naformatovany HDD som nainstaloval win XP, z coho vypliva, ze som mal disk C o kapacite 500 gb, z coho bolo asi 5 gb zaplnene windowsom a inimy nainstalovanymi softami, potreboval som teda z toho 500 gb disku vytvorit novu, aspom 400gb particiu ma ktory by som v zapati ukladal veci ako videa, mp,3 instalacky suborov.....
na rozdelenie som pozil soft Paragon Hard Disk Manager 2008 Suite a vsetko sa zdalo byt OK...
a ked som z napaleneho CD nakopiroval instalacky suborov na tu druhu 400 gb spominanu particiu, pri pokuse o instalaciu mi vypisalo nieco v zmysle "chyba citania" zatial co, ak som ten isty exe soft z zoho isteho napaleneho CD nakopiroval na systemovy disk (C) islo vseko spustit a naistalovat bez problemov, teda samotny problem vidim v konkretnej novovytvorenej particii, len neviem, ci som len na jej vytvorenie pouzil nespravny soft, alebo co som urobil zle, ked veci nefunguju tak ako by mali

Zadělal sis zbytečně na problémy špatným postupem instalace Windows. Podle mne bude nejjednodušší vše odstranit zrušením všech oddílů a novou instalací. Ty jsi špatně pochopil nabídku instalátoru Windows- nabízí skutečně celý disk k instalaci, ale velikost oddílu se dá buď zadáním hodnoty v MB , nebo procentuálně nastavit, tento oddíl naformátovat a nainstalovat Win. Zbytek disku můžeš nechat být z časových důvodů- 400 GB se formátuje dost dlouho a . Až pak ve Windows ve správě disků si z toho zbytku ( u tebe těch 400 GB) uděláš oddíl na data a zformátuješ v době,která se ti hodí. Zkus ten Testdisk, nebo Get Data Back, jestli ten D oddíl opraví.

V prvom rade by som disk preveril utilitou od vyrobcu. Stiahnes zo stranky vyrobcu disku, spravis bootovacie cd a spustis. Ak disk neprejde je zrely na reklamaciu.
Pravdepodobnejsie vsak podla mna jem, ze ten disk manazer zapisal nejake chybne udaje o geometrii disku po jeho rozdeleni. Idealne je asi spravit cistu instalaciu win s tym, ze uz pri instalacii si disk rozdelis tak ako potrebujes, resp urcis cielovu particiu a zvysen si doformatujes uz na funkcnom xp.

caw...mam 1 problem,,,nejdu mu instalovat ziadne stiahnute subory...stiahnem icq a vyskoci mi tabulka NSIS ERROR a pod tym Error launching installer...a to nie len s Icq,aj ostatne veci mi nejdu,,,pls nevies co s tym mam ?? asi pred tyzdnom som preinstalovaval win a teraz mi to blbne,,,fakt uz neviem co s tym