Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je možno nainstalovar NTFS na CF kartu ?

Koupil jsem si tuhle CF kartu. Píšou o ní, že je třeba si ověřit u výrobce zařízení, se kterým bude používáno, zda podporuje paměťové karty této velikosti a souborový systém FAT32. Výrobce se o NTFS vůbec nezmiňuje.

Chci ji používat jako doplňkový disk na notebooku a proto jsem se ji pokusil zformátovat na NTFS. Ve Windows mi to nebylo umožněno; formátování mi sdělilo, že karta je FAT32.

Pokusil jsem se ji tedy naformátovat v příkazové řádce format E: /FS:NTFS, přičemž formátování proběhlo a nakonec jsem byl vyzván k zadání jména. To jsem učinil a vtom to celé zamrzlo. Když jsem z příkazové řádky odešel, ve Windows se karta nepřihlásila, ale nabídla mi možnost ji naformátovat na NTFS. To jsem opět udělal, avšak zase neúspěšně.

Nepomohl mi ani v Google doporučovaný program UFDPREP.EXE a karta se mi neobjevuje ani v HP nástroji z DriveKey.

Nevíte, jak tohle vyřešit?

Kluci, díky oba Vaše nápady zkusím zítra; teď jsem si na tu FAT32 nakopíroval asi 12 GB a nechtěl bych to martyrium podstoupit znova.

Až si ty soubory přenesu, tak se do toho dám.

Jinak Mife, s tou partition mě to nenapadlo; s kartou jsem nakládal jako se standardním USB Flash diskem, kde jsem vždy volil jenom způsob formátování.

někdo tu kdysi řešil jak zformátovat nějaký usb krám na ntfs, když to windows nenabízí.
ve starých xp a v win2000 byla volba optimalizovat pro výkon / pro rychlé odebrání, v sp3 se nemůžu nějak doklikat.
nejdřív chtělo v xp změnit optimalizaci asi na výkon a pak začaly windows nabízet i ntfs formát.
po zformátování zase přepnout poměrně nebezpečnou volbu zpět.
ale jak pravím, ne a ne se doklikat, na druhou stranu hp tool mě nikdy (1x) nezklamal - to jsou ty věci mezi klávesnicí a manitouem.