Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím převádíte do AVI a jaký používáte kodek?

Sorry za hloupý dotaz, ale hooodně dlouho jsem nepřeváděl nic do avi. Teď bych chtěl několik TV nahrávek uložit právě ve formátu AVI, abych si je později mohl pustit na stolním DVD přehrávači, který podporuje DivX.
Jaký sw a jaký encoder byste mi doporučili?
Našel jsem např. Auto Gordian Knot, ale jaký kodek k němu použít?

Záleží na tom, jaké video umí tvůj přehrávač přehrát. DivX není video, je to pouze "program"(tak jako XVID), který kóduje do videa standardu MPEG-4 ASP či MPEG-4 SP.

Rozhodnul bych se patrně pro zlatou střední cestu
MediaCoder (XVID)a v kodeku vypnout fičurky ASP(Advanced Simple Profile): QPEL, GMC, zabalený bitstream.
Toto můžeš využít i v Avidemux.