Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router smcwbr14-g2

Dobrý den,
koupil jsem synovi notebook a k tomu router smcwbr14-g2 uz 2 dny se pokousim podle ruznych navodu na internetu propojit notebook kde je win vista64 a pc kde je win xp, ale bezuspesne. V tomto se vubec nevyznam tak pokud mate nekdo stejny router byl bych moc rad za podrobny popis toho co mam nastavit.
Dekuji.

musíte si ujasnit více věcí:
- jde na obou těch krámech internet? pak je síť nastavená dobře.
- vidí ty krámy v okolních počítačích na sebe? pak je nejspíš povolená výjimka na firewallu, a je nejspíš povoleno sdílení souborů.
- přesto se na sebe nejde dostat? obvyklý případ. záleží na verzích windows (home/profi), povoleném/zakázaném zjednodušeném sdílení, na přihlašování se pod správným účtem vzdáleného pc, že windows pro sdílení nerady prázdné heslo, že sdílený adresář vzdáleného pc má taky nějaká nastavená práva pro vzdáleného uživatele. ostatně při každé chybě vypíšou konkrétní chybovou hlášku.

ano, doba proklikávacích win98 před 10 lety skončila. win řady nt mají cosi jako přístupová práva. jen 90% jejich uživatelů to ještě nestihlo zaznamenat.