Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disků

Dobrý den.Mám OS Windows xp.
Mám jeden harddisk o kapacitě 80GB
Ten Disk mám rozdělený na 5GB a 75GB.
Ale na disku kde mám 5 GB mi dochází místo.Mohu "odtrhnout" z těch /75GB/- 10 GB a "přilepit" na druhou část disku abych měl 15Gb?Díky

Muzes, ale je to casove narocna operace - hlavne to posunuti zacatku druheho oddilu. Takze nepropadej panice, pokud to pojede nekolik hodin.

Postup:
Zmensit druhy oddil (posunes zacatek druheho oddilu)
Zvetsit prvni oddil o uvolnene misto

A hlavne zazalohuj si dulezite veci!

taky můžeš třeba někde vysomrovat disk 20-40gb pro syatém, a naklonovat ten 5gb oddíl na něj. přímé klonovaní snad zvládne jen ghost, ale zase tuším bez mbr. true image umí uložit mbr, ale jen při uložení do image, a jeho obnovení na druhý disk. ten nový disk bys pak zapojil jako první.