Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zajímavý problém s IP hodnotami

Zdravím,
nedávno jsem si pořídil nový router Netgear. Vše proběhlo v pořádku, ale při jeho instalaci jsem udělal nejspíše chybu. Problém je následující:

Na mém notebooku Amilo (vista) právě tento router používám, připojím se na internet i na místní síť, ale jakmile jsem mimo dosah routeru a snažím se propojit 2 PC kablikem, tak nejsem schopen nastavit IP adresu.

Pokud chceme hrát například přes LAN, nacvakám klasické hodnoty 192.168.1.1....ale jakmile stisknu tlacitko potvrdit a podívám se zpět do tohoto nastavení, všechny zadané hodnoty se změní na 0.0.0.0....

Kdo by prosím mohl poradit, písněte mi klidně na mejla (LadaLubas@seznam.cz; drinkbeer@centrum.cz).

Moc díky

No víš, já nejsem vůbec zkušenej uživatel :( DHCP, kdyz mam nastaveno automaticky, tak není problém, ale jak říkám, když nepoužívám router a propojím se s někým jiným, tak zadáváme IP ručně, ale ty hodnoty se prostě neuloží. Ted nevím jestli si rozumíme.

NENÍ TŘEBA zadávat IP adresy ručně. pokud to necháš tak jak to je, oba PC si po nějaké chvíli nastaví IP adresu z rozsahu Bonjour (169.x.y.z). Pak se stačí jen podívat, jakou asdresu si počítače nastavily (příkaz IPCONFIG) a můžeš fičet.