Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pevným diskem

Ahojky mám problém s pevným diskem,koupila jsem synovi počítač s Windows Wista home premium a nějak mu neustále ubývá místo na disku,z původních 500giga,jen po instalaci Wist má jen 404 a když,jsme byli chvíli na internetu a znovu koukli na stav už tam bylo jen 401 giga volných.Je možné,že je chyba ve Wistách?Díky moc za radu.

Visty jsou "bumbrlicek" (otesanek) + dalsi veci jak pise kolega - vse ma nejakou spotrebu.

Co se tyka velikosti po formatovani, je to v poradku. Vyrobce disku pouziva desitkovou soustavu, Microsoft pocita zase ve dvojkove, proto neni "videt" 500 v desitkove ale cca 454 ve dvojkove...

Děkuji za odpověď,ale i mě jako laikovi se zdá takový ubytek moc jen při nainstalovaném OS,není možné,že je problém někde jinde?Když to takhle půjde dál,tak dnes je to teprve 2 dny co je spuštěný,do týdne bude disk úplně plný a to mě docela štve.Opravdu není žádný způsob,jak lze zjistit zda je vše v pořádku?Děkuji

Řešila jsem stejny problem a pak mi kamarád řekl že je to 'body obnoveni systemu' U noveho pc je to normalní.Měla jsem 250(208)GB a pořad to šlo dolu az na 172GB a pak se to zastavilo a vic uz to nežere takže u 500GB bych to vubec neřešila.(jinak mužeš ve 'vyčištění systému' ty body obnovení smazat

díky za celkem normální vysvětlení,teď zase řeším problém s grafikou,mohla by jsi mi prosím říci něco bližšího ke grafice nVidia GEFORCE 8600GT,můj syn mi neustále tvrdí že je slabá a jsem z toho docela vedle,zvládne snad přenos s digitální kamery?Nebo s tím grafika nemá nic společného?Díky