Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s xp

Ahoj, mám nový počítač bez žádného os jakmile chci nainstalovat os windows xp tak to hodí známou hlášku disk boot failure, insert system disk and press enter. V BIOSu jsem dal bootování z cd-rom, ale nic mechanika hučí ale nic. Dále jsem skoušel také, když najíždí počítač tak skočí krátce obrazovka Gigabytu a dole Del-bios, F9-refresh atd. a je tam i volba boot F12 jakmile ji zadám tak vyskocí okno z volbami bootováni z hdd cd rom atd. je to nastaveno na hdd kdyz chci sjet sipkama na cd rom nereaguje. Děkuji za rady a názory.

- podívat se jestli je ta mechanika vůbec v biosu vidět, pokud je to ide mechanika v novější desce může to dělat problém (jmicron..). Zkusil bych jinou DVD mechaniku. To že se po stisknutí f12 nemůžeš pohybovat v seznamu bootovacích zařízení může být problém desky, což je opravdu důvod reklamace, ale může to být i mechaniku, nevím jestli to není tím, že tam ty zařízení systém prostě nevidí. Nevím.

Kdyz mechanika nacte linuxy tak by mela být ok.... pátral jsem jeste po netu a byla i moznost ze novejší hdd SATA...problém ve spojení SATA disku a OS Microsoft Windows XP je instalace na tento druh médií Někteří výrobci počítačů nebo notebooku už přidávají instalační CD pro instalaci OS Microsoft Windows XP na SATA disk. K tomu počítači jsem dostal Cdcko od desky je tam i něco s Xp a vistama myslíte ze by problém mohl být s tím SATA ?