Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a přidání RAM

Ahoj
Mám Notebook ASUS X51R a v něm 2 sloty na RAM.Při koupi tam byla pouze 1GB RAM v jednom slotě.Dnes jsem si koupil úplně totožnou 1GB RAM,akorát jiný výrobce,zasunul do slotu a nic.Bios a Windows stále vidí pouze jednu RAM.Ale Everest vidí RAMky 2 a vypíše vše výrobce atd.viz.obr.1.Pro změnu v záložce čipová sada viz.obr.2 vidí Everest RAMku jen jednu.Můžete mi poradit co je špatně?
Díky

Tak jsem vyndal starou místo ni dal novou a normálně to jede.

Manuál píše toto:
Rozšířením paměti se zvýší výkon aplikací,protože se omezí přístup na pevný disk.Během automatického testu po spuštění (POST) systém BIOS automaticky rozpozná velikost paměti v systému a provede odpovídající konfiguraci CMOS.Po nainstalování paměťového modulu není třeba nastavit žádný hardware ani software (včetně systému BIOS)

Podobný problém X51R. Objednal jsem KINGSTOM a přidal. NIc. Hluché.... četl někde, je třeba dát stejný výrobce. Objednal tedy stejnou nic... A pak nápad... vyhodil původní, dal KINGSTOM a objednanou (stejnou) - 2GB byly na světě :-)

Musia mat stejnu architekturu (ranks, banks, atd) aby siel dualchannel (t.j. nestaci stejny vyrobca), ale rozne RAM by mali ist tiez, bez dualchannel (niekedy aj s dualchannel). Ale mozno tam je nejaka chyba v BIOSe ze ked vidi dve RAM s roznymi konfiguraciami tak zblbne a neincializuje tu druhu (je mozne ze existuje update BIOSu pre ten notebook ktory ten problem odstranuje, treba pozret web vyrobcu). Idealne je ale davat tam dve uplne stejne RAM, co si aj nakoniec urobil.