Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Re-install windows vista home premium 32bit

Ahoj všem....potřebuji přeinstalovat Windows vista home premium 32bit,mám notebook Asus F7Kseries,koupil jsem ho už z předinstalovaným operačním systémem....prý diditálně podepsán a je někde uložen....ale kde...bjím se že když ho v BIOSU shodím a naformátuji,tak že už se mi to nepodaří nahodit zpět....pomůže mi někdo???Stačí udělat zálohu disků C: ???předem
děkuji za pomoc
PS:přítelkyně má stejný operační systém ale typ notebooku je Acer aspire 5715z,je to stejné???
Zmena predmetu, pôvodne: Re-install windows vista home premium 32bit...pomoooooc!!! (los)

Obvykle bývá uložen na část harddisku, odtud by měl jít Windows přeinstalovat.
Takže zformátuj jen ten oddíl HDD, kde máš poškozený Windows.
Snad sis tedy udělal instalační DVD po koupi notebooku, z nabořeného systému
nemá cenu zálohu dělat. Než bys to měl dělat co 14 dní, raději se nauč
Windows vyčistit a můžeš fungovat dál.

V BIOSu nic neshodis. BIOS nema s nainstalovanym operacnim systemem nic spolecneho.
K notebooku jsi bud dostal Recovery medium nebo jsi mel moznost si recovery medium vytvorit. U Visty se standardne vytvari recovery oddil, ze ktereho si muzes system obnovit do stavu, ve kterm jsi notebook koupil.

Vse, co potrebujes, je precist si prirucky, ktere jsi k notebooku dostal.

Se obávám, že zásahy v BIOSu opravdu můžou Windows dodrbat,
není to moc pravděpodobné, ale lidová tvořivost píše.
Ono stačí mít PCI zvukovku, PCI síťovku, PCIe grafiku,
nastavit pak vtipně BIOS na Default, kde je povoleno vše integrovaného
a už se to hádá. Případně přijde kolega a povolí mu ACPI, když byl Windows
instalován při ACPI vypnutém.

mno tak asik takhle.záložní kopii sem neudělal...v podsatě mě to ani nenapadlo...což byla asik chyba....ale nějaké recovery DVD sem dostal....tak bych to teda ask zkusil přes to....mno a když budu zahazovat celej sistém tak musím jedině přes bios....pač nějak ten hadr musím vypnout ne??a co kdybch tu záložní kopii přhodil na druhej disk a nastavil jak primární disc disk D: na ten nainstaloval celej systém a pak disk C: celej zformátoval a nechal ho pak jen tak jak mi teď slouží D: prostě jen na data....jo,na tom C: co by měl býz sen systém digitálně zapsanej,odstraní se taky nebo tam prostě zůstane??jo a je pravda že z poškozeného systému nemůžu udělat tu kopii,dopadl bych asik upa stejně...ne??

Přečetl sis už ty příručky k notebooku? Jak se obnovuje systém? Rozumíš jim?- pak si je přečti ještě jednou. Jestli nerozumíš, dej to někomu, kdo to zvládne. Je na tom "recovery" DVD nějaký nápis? Není to náhodou prázné médium, na které sis měl zálohu vypálit? Myslíš, že

hodím do jednotky a nic

někomu něco řekne? Není při spuštění notebooku mezi nabídkou vstupu do BIOSu (Setup) a výběrem zařízení, z kterého se bude bootovat taky nabídka obnovy systému? Jsi si vědom, že při recovery přepíšeš všechno, co máš na disku/oddílu, na který obnovuješ systém a přijdeš na tomto oddílu o veškerá data?

jjj četl sem je ...nečemu tamrozumím a něco tak trošku nepobírám....vstup do bisu se mi zobrazuje....too vím jak udělat....vím že stratím všechny data...taky vše co jsem měl naC:,obrázky videjkaatd sem skopíroval na D:tam odsud by se stratit nemělo ne??na tom dvd recovery je napsaáno.....Recovery DVD ASUSTeK Computer inc. Support for these product by ASUSTeK computer Inc.....tak já něvím teda..jo jěště na začítku jsem psal že aji přítelkyně má ten samí problém,ale to dvd recocery nedostala,nedostala vůbec nic....mylsíš že bych to svoje mohjl použít i na její motebook i preš to že má jinou značku??(acer aspire 5715z)

Recovery od výrobce je vždy pouze pro jeden typ, protože obsahuje ovladače právě pro ten konkrétní typ. Takže nejde ani na jiný model od téhož výrobce, natož pak na NB od jiného výrobce. Acer myslím patří k těm, které ti umožní po zakoupení recovery vypálit, ale pozor, máš pouze jeden pokus! Jinak nechápu čemu v návodu nerozumíš. Obvykle to bývá Zapni, Zmáčkni F něco, vlož DVD a uvař si kafe. Ztratí se ti všechno, i to co máš na D:, protože recovery to prostě převálcuje všechno a uvede to přesně do stavu, v jakém jsi to koupil. (tohle nemusí být vždycky pravda, ale já bych na to nespoléhal!)