Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OT: hledám levný způsob komunikace mezi dvěma byty

Je to trochu OT, ale je tu dost elektroniků a jiných koumáků, co by mě mohli pomoct.
Bydlím ve třetím patře domu a moje tchýně bydlí v přízemí ve vedlejším vchodě. Prakticky pár metrů vedle a dole. Moje manželka dost často se svojí máti potřebuje mluvit a nechce se jí lítat dolů (a naopak). Mobilem to stojí nějaký peníze. Není to moc, ale k 200Kč měsíčně to leze.
Už delší dobu přemejšlím o nějakým komunikačním prostředku, kterej by nelezl do peněz.
Ideální by byl telefon od UFONa, kterej má volání v síti zdarma a výhoda je, že je to telefon, tedy že to zvoní, než se začne mluvit, což by vysílačky moc nesplňovaly. Potíž je v tom, že pořízení není zrovna levný. Tchýně nemá doma net, aby se dal použít VoIP telefon. Kabel po fasádě taky vést nemohu.
Nenapadá vás někoho něco použitelnýho za rozumný peníze?
Díky za nápady.

Tyhle dětské telefony jsem dal kdysi k Vánocům klukům. Hráli si s nimi asi týden. Pak jsem propojil sousedku (3.p.) s naším bytem (6.p.) Šlapalo to bez problémů a dokonce se nechalo použít i jako kontrola bytu (vyvěšené sluchátko = odposlech). Sice to potřebovalo monočlánky, ale napájení by neměl být problém. Kablík (tenká dvoulinka) na fasádě nebyl skoro vidět. Naprostá spokojenost!

Už to tu někdo radil určitě, ale vysilačky nestačej? To je jednorásová investice a hotovo :)

EDIT.// beru zpět nedočetl jsem do konce.

Jestli je v tom alespon trošku rozumět, tak by stačila i nějaká hračka:
http://www.rolnicky.cz/cs/ostatni-hracky/ostatni/1 13516/vysilacky

Ostatně si nemyslim, že by nešel sehnat tarif, kde je volání s jedním číslem uplně zadarmo.

Šel, tchýně má Twist a na ten je možno volat z jiného Twistu bez omezení za 49,-/týden (což je ovšem oněch 200/měsíc, zmiňovaných v dotazu). Ale pokud dosáhne signálem běžný DECT telefon a je předpoklad, že se jedna z domácností nebude v dohledné době stěhovat, je to ten nejrozumnější způsob komunikace. Navrhuji u někoho zapůjčit a když to pofrčí, je jasno.

Ohledně radiostanic - Souhlasím, svoje soukromý hovory odkrývat okolí, když jsou lidi zlí, bych opravdu nechtěl. Fakt je, že cokoliv radiového se dá odposlechnout ...

Pokud GSM, tak se podívej na tarif Slyším vás, od Vodafoone. Je za pár korun na měsíc, a tuším, že v tom je 40 minut volání zdarma. Tím dost snížíš finanční vydání a pokud bude hovorné 40 minut měsíčně stačit (mě by furt štvalo, že kvokaj :-D), udělá to velmi dobrou službu, včetně nějakých SMS, i kdybys měl kvůli tomu někde koupit bazarově např. 2x Siemens M35.

Já bych rád pokud možno nějaký řešení bez mobilu - důvody nebudu uvádět, ale vím, že tohle prostě nechci.

Ten bezdrátovej telefon to asi vyhraje, ty tři patra na výšku jsou necelých 15 metrů, to by bylo, aby to ten telefon nedosáhl, když má deklarovaných 30 - 50 m v budově. Základnu bych dal do míst nejkratšího spojení.
Ještě najít člověka s takovým telefonem, abych vyzkoušel signál. Budu se muset poptat v práci.